سومین نشست تخصصی اتاق فکر «حقوق کودکان و نوجوانان ایران» با موضوع «حق سلامت کودکان ایران در دوران تحریم»، با حضور دکتر ابراهیم حاجیانی و با شرکت مسئولان و نمایندگان نهادهای مختلف دولتی، پزشکان، روسای بیمارستان ها، نمایندگان انجمن های مدنی، دانشگاهیان و کارشناسان حوزه کودک و سلامت در مرکز بررسی های استراتژیک برگزار شد.
خبر گزارش نشست

در مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری عنوان شد:

منازعات محلی در کشور در حال رشد است

شصت و پنجمین نشست از مجموعه نشست‌های «گفتگوهای راهبردی» با عنوان «منازعات محلی در ایران امروز» در تاریخ ۵ شهریور ۱۳۹۸ در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری برگزار شد. در این نشست ابراهیم حاجیانی و احسان هوشمند دو تن از پژوهشگران مطالعات قومی در کشور سخنرانی کردند.
گزارش نشست

در نشست تخصصی «تبادل دیدگاه‌ها درباره مسائل زاینده‌رود» مطرح شد:

راه‌حلی غیر از گفتگو وجود ندارد

نشست تخصصی «تبادل دیدگاه‌ها درباره مسائل زاینده‌رود» با حضور دکتر ابراهیم حاجیانی، دکتر سدهی سامانی، دکتر فصیحی و پژوهشگران مرکز بررسی‌های استراتژیک برگزار شد.
خبر گزارش نشست

نشست سی‌ام از سلسله نشست‌های گفتگوهای راهبردی:

پوپولیسم در سیاستگذاری

سی‌امین جلسه از سلسله نشست‌های «گفتگوهای راهبردی»، در تاریخ سه‌شنبه 14 دی ماه 1395، با سخنرانی آقای دکتر علی سرزعیم، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی و با عنوان «پوپولیسم در سیاستگذاری» در سالن نشست‌های مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد.
خبر رویدادهای مركز

نشست بیست و نهم از سلسله نشست‌های گفتگوهای راهبردی:

تسهیل تجاری، نقش گمرک و فناوری اطلاعات

بیست و نهمین جلسه از سلسله نشست‌های «گفتگوهای راهبردی»، در تاریخ دو‌شنبه 15 آذر ماه 1395، با سخنرانی آقای دکتر مسعود کرباسیان، رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران و با عنوان «تسهیل تجاری، نقش گمرک و فناوری اطلاعات» در سالن نشست‌های مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد.
خبر رویدادهای مركز

نشست بیست و هشتم از سلسله نشست‌های گفتگوهای راهبردی:

بررسی چالش‌های هیدروپلیتیک ایران و لزوم دیپلماسی آب در حل تنش‌های سیاسی-آبی

بیست و هشتمین جلسه از سلسله نشست‌های «گفتگوهای راهبردی»، در تاریخ دوشنبه 24 آبان ماه 1395، با سخنرانی آقای دکتر عباس عراقچی، معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزارت خارجه و دکتر حجت میان‌آبادی، پژوهشگر هیدروپلیتیک و دیپلماسی آب و با عنوان «بررسی چالش‌های هیدروپلیتیک ایران و لزوم دیپلماسی آب در حل تنش‌های سیاسی-آبی» در سالن نشست‌های مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری برگزار شد.
خبر رویدادهای مركز

نشست بیست و هفتم از سلسله نشست‌های گفتگوهای راهبردی:

بایسته‌های توسعه و امنیت انسانی

بیست و هفتمین جلسه از سلسله نشست‌های «گفتگوهای راهبردی»، در تاریخ سیزده مهر ماه 1395، با سخنرانی آقای دکتر علی‌اشرف نظری، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و با عنوان «بایسته‌های توسعه و امنیت انسانی» در سالن نشست‌های مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد.
خبر رویدادهای مركز

نشست بیست و ششم از سلسله نشست‌های گفتگوهای راهبردی:

نگرشی متفاوت در مطالعه پدیده خشکیدگی بلوط در جنگل‌های زاگرس

بیست و ششمین جلسه از سلسله نشست‌های «گفتگوهای راهبردی»، در تاریخ دو شهریورماه 1395، با سخنرانی آقای دکتر عبدالحمید پاپ‌زن، عضو هیات‌علمی دانشگاه رازی کرمانشاه و با عنوان «نگرشی متفاوت در مطالعه پدیده خشکیدگیِ بلوط در جنگل‌های زاگرس» در سالن نشست‌های مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری برگزار شد.
خبر رویدادهای مركز

نشست بیست و پنجم از سلسله نشست‌های گفتگوهای راهبردی:

توسعه حمل‌ونقل گازسوز؛ ضرورت بازار ایران

بیست و پنجمین جلسه از سلسله نشست‌های «گفتگوهای راهبردی»، در تاریخ نوزده مردادماه 1395، با سخنرانی آقای مهندس حسین ایزانلو، مدیرعامل شرکت گسترشِ انرژی نوین و با عنوان «توسعه حمل‌ونقل گازسوز؛ ضرورتِ بازار ایران» در سالن نشست‌های مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری برگزار شد.
خبر رویدادهای مركز

نشست بیست و چهارم از سلسله نشست‌های گفتگوهای راهبردی:

نظام مالکیت منابع آبی در ایران

بیست و چهارمین جلسه از سلسله نشست‌های «گفتگوهای راهبردی»، در تاریخ دوازده مردادماه 1395، با سخنرانی آقای دکتر غلامرضا مدنیان، مدیرکل دفتر حقوقی شرکت مدیریت منابع آب ایران و با عنوان «نظام مالکیت منابع آب در ایران» برگزار شد.
خبر رویدادهای مركز
بیست و سومین جلسه از سلسله نشست‌های «گفتگوهای راهبردی»، در تاریخ بیست و نهم تیرماه 1395، با سخنرانی آقای دکتر محمدرضا کلاهی، استادیار پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و با عنوان «اسلام داعشی یا داعش اسلامی: تاریخ‌زدایی از اسلام و زمینه‌زدایی از داعش در مطبوعات آمریکا» در سالن نشست‌های مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری برگزار شد.
خبر رویدادهای مركز