بیکاری و فارغ التحصیلان دانشگاهی : علل و راهکارها

فارغ‌التحصیلان بیکار

یکی از مسائل امروز جامعه ایران، بیکاری دانشجویان دانشگاهها پس از فارغ‌التحصیلی است. در نگاه اول، ضعف بازار کار در ایجاد اشتغال برای فارغ‌التحصیلان، پیوند ضعیف صنعت و دانشگاه و ضعف مهارتی دانشجویان از جمله عوامل بروز این بحران است. اما این موضوع ابعاد پیچیده‌تری دارد که در این سخنرانی علمی به آن پرداخته می‌شود.
تصویر فارغ‌التحصیلان بیکار

سخنرانی علمی با عنوان "بیکاری و فارغ التحصیلان دانشگاهی : علل و راهکارها" توسط جناب آقای دکتر غلامعلی فرجادی در تاریخ 96/03/04 در فرهنگستان علوم برگزار شد.

غلامعلی فرجادی متولد سال 1327 در اراک است. وی سال 1350 در رشته اقتصاد دانشگاه تهران در مقطع لیسانس فارغ‌التحصیل شد و برای ادامه تحصیل به آمریکا رفت و اقتصاد را در مقطع فوق لیسانس و دکتری در دانشگاه نیویورک خواند. دکتر فرجادی پس از بازگشت به ایران به تدریس در دانشگاه مشغول شد. دروس رشد و توسعه اقتصادی، اقتصادخرد، اقتصاد مهندسی، اقتصاد آموزش و اقتصاد کار و نیروی انسانی را از جمله سرفصلهای تدریسی دکتر فرجادی است. او از جمله اقتصاددانانی است که در حوزه اقتصاد فقر، به طور قاطعانه از ایده «توانمندسازی» (Empowerment) حمایت می کند و معتقد است که کلیدی ترین برنامه هایی که می تواند از جانب دولت و نیز سازمان های غیردولتی به ریشه کنی فقر منجر شود، برنامه هایی هستند که بر توانمندسازی پایدار فقرا و تلاش بر خودکفایی درآمدی آنها تمرکز دارند.

متن کامل این سخنرانی را می‌توانید از لینک پایین همین صفحه دریافت نمایید.

102581
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.