پدیده کودکان خیابانی

پدیده کودکان خیابانی از نشانه‌های بارز، آشکار، بسیار زشت و ناپسند نابسامانی‌های فرهنگی در هر جامعه‌ای است. کودکانی که در بیش‌تر مواقع، به‌دلیل آشفتگی‌های موجود در خانواده‌ها قادر به تحمل وضعیت خود نبوده‌اند و تنها راه رهایی از موقعیت دشوار خویش را دور شدن هرچه بیش‌تر از خانه و یا حتی فرار دانسته‌اند.
تصویر پدیده کودکان خیابانی

مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری در دوره سال‌های ۱۳۸۴-۱۳۷۸ مجموعه گزارش‌های سیاستی درباره موضوعات روز جامعه آن زمان، جهت ارائه راهبرد به دولت، تهیه و تولید می‌کرد. ویژگی این گزارش‌ها عبارت بودند از به‌روز بودن، عینی بودن، کاربردی بودن، پیوست نظری داشتن و اجمالی بودن. سایت مرکز بررسی‌ها در بخش «کارنامه»، برای اولین‌بار مجموعه گزارش‌های دوره‌های قبل را منتشر می‌کند تا مورد استفاده سیاست‌پژوهان، صاحب‌نظران و محققان قرار گیرد. گزارش «کودکان خیابانی» در همین راستا منتشر می‌شود.

در گزارش سیاستی ‌تهیه‌شده پیرامون موضوع کودکان خیابانی، مجموعه اقدامات کوتاه‌مدت لازم برای مهار این معضل و رفع و حل مساله فرار کودکان از خانه و خیابانی‌شدن آن‌ها پیشنهاد شده‌است.

برای دریافت و مطالعه متن کامل این گزارش از لینک زیر استفاده کنید.

112640
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.

نظرات شما ( 1 نظر )

زهره لواسانی
جمعه 9 شهریور 139722:08
سلام در تقاطع خیابان سعادت اباد و دادمان روبروی کتابخانه ابن سینا دو کودک پا برهنه و لاغر و نحیف زیر 7 سال هر روز در وضعیت بسیار بدی گدایی میکنند خواهشمند است هر چه سریعتر رسیدگی شود و یا اینجانب را راهنمایی کنید به کجا مربوط میشود.
( 0 ) ( 0 )