مختصات بزرگترین ارتش کشورهای عربی

ارتش کشور مصر، بزرگترین ارتش کشورهای عربی است. این ارتش تجربه بالایی در جنگ با اسراییل، فرانسه و بریتانیا دارد. ارتش مصر افتخارات زیادی برای اعراب آفریده و در این کشور نماد غرور ملی به‌حساب می‌آید. مصر تا پیش از قدرت گرفتن «حسنی مبارک»، تجهیزات و ادوات نظامی خود را از اتحاد جماهیر شوروی دریافت می‌کرد، اما پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، این کشور به‌سوی غربی کردن ارتش خود گام برداشت. امروزه، این ارتش با استفاده از کمک‌های مالی و فنی آمریکا، از جنگ‌افزارهای نسبتا مدرنی بهره می‌برد.
تصویر مختصات بزرگترین ارتش کشورهای عربی

کشورهای مختلف، به‌منظور شناخت دقیق‌تر از تهدیدات بالقوه نظامی، به توسعه تجزیه و تحلیل‌های دفاعی توسط بخش غیرنظامی اهتمام ویژه‌ای دارند. مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری با درک این ضرورت، پروژه‌ای علمی با عنوان «توازن نظامی یازده کشور منطقه‌ای» با توجه به آخرین داده‌های مراکز معتبر تحقیقات دفاعی بین‌المللی از قبیل: «گلوبال سکیوریتی» ، «انستیتو خدمات پادشاهی متحده برای مطالعات دفاعی و امنیتی»، «رند کارپریشن» و «انستیتو بین‌المللی برای مطالعات استراتژیک» انجام داد و به جمع‌آوری کامل‌ترین گزارش درباره توان دفاعی و هجومی یازده کشور رقیب منطقه‌ای پرداخت.

نیروهای مسلح مصر؛ نماد غرور ملی

نیروی زمینی مصر، پرُشمارترین ارتش نیروی زمینی در میان ارتش‌های عربی محسوب میشود. این نیرو دارای انواع گستردهای از تانکهای مدرن «آبرامز» آمریکایی و دیگر ادوات زرهی، تاکتیکی و توپخانه‌ای است و وضعیت آموزش نیروی انسانی این نیرو در سطح بسیار بالایی قرار دارد. این نیرو، بزر گترین شاخه ارتش مصر به‌شمار می‌آید و شمار نظامیان این نیرو ۳۴۰ هزار سرباز آماده به‌خدمت و ۳۷۵ نیروی ذخیره است. مصر بزر گترین نیروی زمینی افریقا و خاورمیانه را در اختیار دارد.

برای دریافت و مطالعه متن کامل این پژوهش، از لینک زیر استفاده کنید.

لازم است ذکر شود در این سایت، هر هفته گزارش مربوط به توان هجومی و دفاعی یکی از ۱۱ کشور ترکیه، رژیم اشغالگر قدس، مصر، عربستان، پاکستان، اردن، امارات متحده عربی، عمان، کویت، قطر و بحرین منتشر خواهد شد.

112689
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.