عملکرد وزارت نیرو در دولت یازدهم

جریان امید

افزایش ظرفیت نصب شده نیروگاهی به طور متوسط سالانه 4 هزار مگاوات با رویکرد افزایش راندمان، افزایش ظرفیت نصب شده نیروگاه‌های تجدیدپذیر به طور متوسط سالانه هزار مگاوات، اصلاح نظام قیمت‌گذاری برق بر مبنای عرضه و تقاضا و توسعه بازار برق و افزایش کاربرد کنتورهای هوشمند برق (AMI)برای مشترکین جدید به میزان یک میلیون مشترک از جمله اهدافی است که وزارت نیرو در سطح راهبردی و کلان می‌تواند مورد توجه قرار دهد.


تصویر جریان امید

مجموعه گزارش‌های ارزیابی اقدامات و دستاوردهای دولت یازدهم باهدف ارایه‌ی تصویری کلی از وضعیت مدیریت امور و سطح تدبیر در دستگاه‌های اجرایی در چهار سال فعالیت دولت یازدهم تهیه ‌شده است. بررسی عملکرد «وزارت نیرو در بخش برق» موضوع گزارش حاضر است.

اصلاح ساختار صنعت برق و تشکیل شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی، تلاش برای اصلاح قیمت تمام شده برق با در نظر گرفتن نرخ خدمات توزیع برق و انتقال، فراهم نمودن بسترهای لازم برای توسعه صادرات برق توسط بخش خصوصی، افزایش شاخص آمادگی نیروگاه‌های کشور از ۹۴ درصد در سال ۹۲ به ۹۹ درصد در پیک تابستان ۹۵، بهره برداری از ۲۸ نیروگاه تجدیدپذیر در استان‌های مختلف با ظرفیت بیش از ۱۵۸ مگاوات، صادرات برق به میزان ۳۲۰۲۱ میلیون کیلو وات ساعت، صادرات برق به مبلغ ۳۳۱۶ میلیون دلار و صادرات خدمات فنی و مهندسی به میزان ۴۲۹۰/۴۵ میلیون دلار از جمله دستاوردهای وزارت نیرو در دولت یازدهم است.

این گزارش تصویری جامع از عملکرد وزارت نیرو در دولت یازدهم ارائه می‌دهد و ضمن بیان چالش‌های این وزارتخانه به ارائه راهکارهای پیشنهادی می‌پردازد.

برای مطالعه متن کامل این گزارش از لینک دانلود زیر استفاده نمایید.

112691
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.