نسخه الکترونیکی کتاب‌های مرکز ملی جهانی‌شدن منتشر می‌شود:

جهانی شدن و حاکمیت قانون

«مرکز ملی جهانی‌شدن» در سال ۱۳۹۴ در «مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری» ادغام شد. با توجه به کم‌یاب شدن کتاب‌های مرکز ملی جهانی شدن و به‌منظور بهره‌مندی پژوهشگران، مرکز بررسی‌های استراتژیک نسخه الکترونیکی تمامی ۲۶ جلد کتاب منتشرشده توسط مرکز ملی جهانی شدن را تا پایان مهرماه در سایت css.ir منتشر خواهد کرد. فایل پی‌دی‌اف کتاب جهانی‌شدن و حاکمیت قانون برهمین مبنا منتشر می‌شود.
تصویر جهانی شدن و حاکمیت قانون

جهانی شدن پارادایمی است بسیار گسترده که با قاطعیت نمی‌توان در مورد تمامی تبعات پیرامون آن سخن گفت. با این حال، بروز و ظهور برخی آثار و نتایج آن، گمانه‌زنی‌های فراوانی را در مجامع دانشگاهی به همراه داشته است. گرچه احصاء ابعاد تبعات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جهانی شدن کمی دور از ذهن و دشوار می‌نماید، متخصصان هر حوزه متناسب با میزان اثرگذاری موضوع مبحوث عنه در آن حوزه، نظرات متفاوتی مطرح نموده‌اند. حقوق بشر با گستره‌ی وسیعی از مسائل مختلف، تجارت بین‌الملل با سیر فزاینده‌ی تحولات حادث در حوزه آن، امنیت بین‌الملل و چالش‌های بی‌شمار فراروی آن، مسئله چالش برانگیز حقوق زنان و ارتباط آن با حاکمیت قانون؛ نیروهای مسلح و نقشی که در استقرار حاکمیت قانون بر عهده دارند، سازمان‌های بین‌المللی و تحولات ساختاری که باید در آنها صورت بگیرد؛ روند رو به رشد تبادلات بین‌المللی و نیاز مبرم به تقویت و افزایش همکاری کشورها با دیوان کیفری بین‌المللی و انبوهی دیگر از مسائل و معضلات مبتلا به جامعه جهانی عمده‌ترین مواردی هستند که پژوهشگران در این کتاب مورد بررسی قرار داده‌اند.

کتاب جهانی شدن و حاکمیت قانون به ویراستاری اسپنسر زیفکاک و ترجمه مجید بخشی‌گنجه در ۳۵۷ صفحه و در چهار فصل «از تئوری تا عمل»، «حقوق بشر و حاکمیت قانون»، «تجارت بین‌الملل و حاکمیت قانون» و «امنیت بین‌الملل و حاکمیت قانون» تدوین شده‌است. این کتاب توسط انتشارات مرکز ملی جهانی‌شدن در سال ۱۳۹۳ منتشر شده‌است.

برای مطالعه و دریافت نسخه الکترونیکی این کتاب از لینک دانلود زیر استفاده کنید.

112941
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.