در شماره نهم بولتن تحلیل سیاست‌گذاری عمومی در جهان منتشر شد:

استندآپ کمدی با موضوعات علمی

شماره نهم بولتن «تحلیل سیاست‌گذاری عمومی در جهان» در دو حوزه سیاست محیط‌زیست و سیاست علم و فناوری برای بهره‌مندی پژوهشگران و ذی‌نفعان حوزه سیاست‌گذاری منتشر می‌شود.
تصویر استندآپ کمدی با موضوعات علمی

در این شماره بولتن تحلیل سیاستگذاری عمومی در جهان در بخش تحلیلی به موضوعاتی مانند «راه‌حل‌های مدرن برای چالش‌های زیست‌محیطی»، «استندآپ کمدی با موضوعات علمی»، «فناوری‌های انرژی؛ بخش در حال تغییر»، «دولت موبایلی در آمریکا» و... پرداخته شده‌است. یکی از مطالب خواندنی این شماره از بولتن تحلیل سیاستگذاری عمومی در جهان، استندآپ کمدی با موضوعات علمی است.

مطالعه‌ی پروژه‌ی استند آپ کمدی با موضوعات علمی در کشور پرتغال و در بین سال‌های ٢٠٠٩ تا ٢٠١٣ اجرا شد که در آن ١٣ دانشمند با همکاری رابطان علمی و بازیگران حرفه‌ای، به طراحی نمایش و اجرای آن پرداختند. از ١١ نفر از این دانشمندان در مورد انگیزه‌یشان برای مشارکت، فرایند انجام نمایش و میزان ارزشی که پروژه برای آنان دارد، سوال شد. انگیزه‌های شخصی بسیار برای آنان مهم بود اما به دلایل حرفه‌ای و شغلی نیز اشاره کردند. کار کردن به شکل گروهی با راهنمایی هماهنگ‌کنندگان، امتحان و بازنویسی متن‌ها و دست یافتن به اعتماد به نفسی تدریجی برای اجرا بر روی صحنه برای بهبود نمایش‌ها، بسیار ضروری و مهم بود. همچنین پاسخ‌دهندگان بیان کردند که تماشاچیانی که عمدتا افراد جوان و دارای مدارج بالای علمی بودند، از نمایش رضایت داشتند. به طور کلی، هم دانشمندانی که نمایش را اجرا کردند و هم تماشاچیان، استندآپ کمدی علمی را یکی از روش‌های بالقوه‌ی ارتباط با علم محسوب میکنند.

برای مطالعه و دریافت متن کامل این بولتن از لینک زیر استفاده کنید.

112959
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.