شاخص‌های خانواده مطلوب از دیدگاه اسلام

در این کتاب تلاش شده پس از استخراج هنجارهای دینی دربارة نهاد خانواده و جداسازی و دسته‌بندی آن‌ها، به تبیین و تفسیر دینی آن پرداخته و کارکردهای متصور و نیز آسیب‌های خانواده را بررسی کنیم. بنابراین با روش‌های درون دینی که برای فهم متون دینی و استنباط از آن به کار می‌رود، به بررسی متون دینی برای دست‌یابی به شاخص‌های خانواده مطلوب در چهار بخش: شاخص‌های ازدواج، شاخص‌های هنجاری‌، شاخص‌های کارکردی و شاخص‌های آسیبی پرداخته‌ایم و در پایان با تجمیع شاخص‌های بخش‌های مذکور، شاخص‌های مطلوب را در چهار رتبه اهمیتی ذکر کرده‌ایم. این بخشی از کتاب شاخص‌های خانواده مطلوب از دیدگاه اسلام است که توسط مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در دولت دهم به چاپ رسیده‌است.
تصویر شاخص‌های خانواده مطلوب از دیدگاه اسلام

کتاب «شاخص‌های خانواده مطلوب از دیدگاه اسلام» در بخش‌های زیر توسط مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری در دولت دهم، منتشر شده‌است:

بخش اول: شاخص‌های ازدواج

بخش دوم: شاخص‌های ساختاری خانواده مطلوب

بخش سوم: شاخص‌های کارکردی خانواده مطلوب

بخش چهارم: شاخص‌های آسیبی

بخش پنجم: گردهم‌آوری و ارزش‌دهی شاخص‌ها

مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری در نظر دارد فایل پی‌دی‌اف کتاب‌های منتشر شده در دوره ۱۳۹۲-۱۳۸۴ این مرکز را در سایت css.ir بارگذاری کند.

برای دریافت و مطالعه کتاب «شاخص‌های خانواده مطلوب از دیدگاه اسلام» از لینک دانلود زیر استفاده کنید.

113020
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.

نظرات شما ( 1 نظر )

هادی هاشمی
چهارشنبه 8 اردیبهشت 140021:45
با سلام بسیار عالی بود
( 1 ) ( 0 )