تحولات نیروی دریایی کشورهای آسیایی

گروه مطالعات دفاعی و امنیتی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری به بازنگری نیروهای دریایی جهان پرداخته است.
تصویر تحولات نیروی دریایی کشورهای آسیایی

در طول سال‌های گذشته نیروهاى دریایى کشورهاى متعدد، تحت عنوان ابزارى براى نمایش قدرت ملى، بر سطح، زیر و فراز اقیانوس‌هاى جهان و مناطق ساحلى عملیات‌هاى گوناگونى را صورت دادند. ناوگان‌هاى امروزى با وجود انجام عملیات‌هاى گوناگون، از عرض اندام نظامى گرفته تا کمک‌رسانى در بحران‌هاى انسانى، از آرام کردن متحدان عصبى گرفته تا گردآورى اطلاعات حساس، اغلب کوچک‌تر شده‌اند، اما همچنان تأثیر مستقیم و عظیمى در صحنه جهانى دارند. بازنگرى نیروهاى دریایى جهان تصویرى کلى از فعالیت‌ها و تحولات این نیروها طى سال‌های اخیر به دست می‌دهد. این گزارش بر اساس چهار منطقه «آسیا»، «اروپا»، «خاورمیانه و آفریقا» و «آمریکا» تقسیم‌بندى شده و کشورهاى هر منطقه بر اساس حروف الفبا در زیر عنوان خود قرار گرفته‌اند. در بخش اول انتشار گزارش «ناوگان دریایی جهان ۲۰۱۶-۲۰۱۵»، به معرفی و بررسی نیروی دریایی کشورهای آسیایی پرداخته می‌شود.

در قاره آسیا کشورهای استرالیا، بنگلادش، هند، چین، اندونزی، ژاپن، مالزی، نیوزیلند، کره شمالی، پاکستان، فیلیپین، سنگاپور، کره‌جنوبی، تایوان، تایلند، ترکمنستان و ویتنام بررسی شده است.

برای مطالعه و دریافت تحولات ناوگان دریایی کشورهای آسیایی از لینک دانلود زیر استفاده کنید.

113081
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.