بانک جهانی منتشر کرد:

گزارش توسعه جهانی ۲۰۱۷؛ درباره حکمرانی و قانون

مواجهه با چالش‌هایی که امروزه کشورهای درحال‌توسعه با آن‌ها روبه رو هستند، مستلزم بازاندیشی در مورد فرآیندهایی است که بازیگران دولتی و غیردولتی از طریق آن‌ها برای طراحی و اجرای سیاست‌ها با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. از این‌رو بانک جهانی در گزارشی با عنوان «گزارش توسعه جهانی 2017؛ درباره حکمرانی و قانون» (World Development Report; Governance and the Law) به بررسی این چالش‌ها پرداخته است.
تصویر گزارش توسعه جهانی ۲۰۱۷؛ درباره حکمرانی و قانون

در مقدمه این گزارش آمده است:

جهانِ امروز با مداخلات عمیق برای توسعه، دستخوش تغییرات پی‌درپی است. نفوذ سریع تکنولوژی و دسترسی بیشتر به سرمایه و بازارهای جهانی، نرخ‌های رشد سالانه را ارتقا داده -به نرخ‌هایی که قبلاً دست‌نیافتنی بودند- و همچنین کمک کرده که بیش از یک میلیارد نفر از جمعیت جهان از ورطه فقر نجات یابند، اما این جریان‌ها باعث افزایش نابرابری هم در داخل و هم بین کشورها و همچنین افزایش آسیب‌پذیری روندهای اقتصاد جهانی و بحران‌ها شده است. ایده‌ها، ارزش‌ها و هنجارها با سرعت زیاد بین کشورها منتشرشده و منجر به تغییر تقاضای شهروندان و سیاست‌های دولت می‌شود. پیشرفت‌های تکنولوژیکی باعث تغییر طرق تقابل شهروندان با یکدیگر و دولت‌هایشان شده است. و چالش‌های جدید، از تغییرات اقلیمی تا جریان‌های غیرقانونی سرمایه، مستلزم واکنش‌های سیاستی فراملی و داخلی هستند.

برای مطالعه و دریافت متن کامل این مقاله، روی لینک زیر کلیک کنید.

113137
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.