در نشست تخصصی «تبادل دیدگاه‌ها درباره مسائل زاینده‌رود» مطرح شد:

راه‌حلی غیر از گفتگو وجود ندارد

نشست تخصصی «تبادل دیدگاه‌ها درباره مسائل زاینده‌رود» با حضور دکتر ابراهیم حاجیانی، دکتر سدهی سامانی، دکتر فصیحی و پژوهشگران مرکز بررسی‌های استراتژیک برگزار شد.
تصویر راه‌حلی غیر از گفتگو وجود ندارد

جلسه همفکری و تبادل دیدگاه‌ها درباره مسائل زاینده‌رود بین مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان چهارمحال و بختیاری و مدیران همراه ایشان با دکتر ابراهیم حاجیانی و اعضای گروه حکمرانی مرکز بررسی‌های استراتژیک برگزار شد.

در این جلسه ضمن بررسی مسائل و چالش‌های مدیریت آب در حوضه زاینده‌رود در استان چهارمحال و بختیاری، بر رویکرد رسیدن به راهکار حل مساله از طریق تعامل و مذاکره تاکید شد. در مجموع تصمیم گرفته شد که جلسات مشابه با حضور تعداد بیشتری از ذی نفعان حوضه و در فضایی غیر رسمی برگزار شود تا از این جلسات راهکارهایی برای مساله زاینده رود به دست بیاید.

در پایان این نشست دکتر حاجیانی درباره برگزاری این جلسه توسط مرکز بررسی‌های استراتژیک گفت: هم فکری درباره نحوه تفکر و نحوه نگاه به مساله باید انجام بشود. باید این جلسات با استانداران و آب منطقه‌ای‌ها و سایر ذی‌نفعان برگزار شود و باید دامنه این جلسات را بزرگ‌تر کرد و علاوه بر شما، صنف کشاورزان، دانشگاهیان و سایر اعضای کارگروه احیای زاینده‌رود در این جلسات حضور داشته باشند. باید فراتر از ساختار سیاسی تلاش کرد که به دنبال راهکار بود. در جلسات رسمی که افراد رده بالا حضور دارند امکان همفکری و بحث کارشناسی محدود می شود. اعتقاد داریم به غیر از اینکه گفتگو کنیم و با صحبت فضاهای جدید باز کنیم، راه حل دیگری وجود ندارد.

113210
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.