مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌الملل منتشر کرد:

ایران، چین، اوپک و قیمت گاز در تعطیلات

مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌الملل سال 2019 در مقاله‌ای با عنوان « ایران، چین، اوپک و قیمت گاز در تعطیلات» به تفسیر نتایج نشست گروه بیست پرداخته است.
تصویر ایران، چین، اوپک و قیمت گاز در تعطیلات

با توجه به اینکه به نظر می‌­رسد این روزها شرایط یک‌نواخت عمر کوتاهی دارد، از این‌رو ارائه یک نتیجه‌­گیری مجدد را ارزشمند می­‌دانیم. قیمت­‌های متغیر، محصول اصول بنیادین بازار نفت (به عنوان مثال: عرضه، تقاضا و موجودی انبارهای نفتی) و تأثیر منفی احتمالی اخبار است. از اینرو به نظر می­‌رسد تعاملات سفته­‌بازانه که اکنون هفته­‌ها است در بازارهای نفتی متداول است آماده تغییر جایگاه هستند و درصورتیکه تغییرات اساسی در اصول بنیادین بازار نفت صورت گیرد، این تغییر جایگاه می­‌تواند در مقیاس گسترده­‌ای صورت پذیرد. به نظر می­‌رسد که تقاضا در سه ماه سوم از عرضه مازاد جدید پیشی بگیرد که نشان­‌دهنده کشش در بازار بورس است. ولیکن همزمان با نگرانی­‌ها درباره تولید نفت لیبی و طوفان­‌هایی که طی چند هفته آتی در خلیج مکزیک به وقوع خواهد پیوست، با افزایش تولید پالایشگاه­ها باید از قیمت­ نفت­‌خام حمایت بیشتری شود.

برای مطالعه و دریافت متن کامل این مقاله، روی لینک زیر کلیک کنید.

113234
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.