• 665
  • شمس

اولین جلسه اتاق فکر استان قم

اولین جلسه اتاق فکر استان قم با حضور 25 نفر از اساتید و نخبگان و دانشگاهیان استان قم در تاریخ 30 بهمن‌ماه 1393 از ساعت 17 الی 20 در محل اتاق جلسات حوزه ریاست دانشگاه صنعتی قم برگزار شد. در این جلسه ابتدا دکتر آخوندی ریاست دانشگاه صنعتی قم و اتاق فکر استان ضمن خوشامدگویی به حاضران در جلسه با اشاره به درخواست صریح ریاست محترم جمهوری از نخبگان و دانشگاهیان برای ورود به عرصه کارهای کشور و اهمیت حضور نخبگان و فرهیختگان و فعالان استانی در عرصه سیاست‌گذاری‌های استانی و ملی، توضیحاتی نسبت به چرایی و چگونگی تشکیل اتاق فکر و ضرورت و اهمیت اتاق‌های فکر ایراد کردند
تصویر اولین جلسه اتاق فکر استان قم

پس‌ازآن حامد نادری مدیر اجرایی اتاق فکر استان قم توضیحات کامل‌تر را در قالب فایل‌های پاورپوینت به سمع و نظر حضار در جلسه رساند. در این جلسه بررسی اهداف و مأموریت اتاق‌های فکر، ساختار تشکیلاتی و کارگروه‌های تخصصی که موردنیاز هستند موردبررسی و تحلیل حاضرین قرار گرفت و در ادامه جلسه نقشه راه و بررسی و تحلیل روش‌های مسئله یابی، چگونگی ارائه خروجی‌های اتاق فکر و محصولات اتاق‌های فکر و نحوه استفاده از فعالین اجتماعی و نخبگان استانی و تشکل‌های غیردولتی و مردم‌نهاد از مهم‌ترین و داغ‌ترین مباحث مطرح‌شده در جلسه اتاق فکر استان قم بود.

همچنین در این جلسه 5 کارگروه اعضای خود را شناختند و مقرر گردید مسئولین هر کارگروه اعضای پیشنهادی خود را به اتاق معرفی و پس از تایید نهایی از ایشان برای حضور در جلسات کارگروه دعوت به عمل آید. در پایان جلسه دکتر آخوندی با یادآوری و تذکر مجدد اهمیت اتاق‌های فکر استانی و سهم مهمی که اتاق فکر استان قم می‌تواند در عرصه تصمیم‌گیری‌های کلان استان داشته باشد از همه اعضای جلسه درخواست کردند اساتید، نخبگان و فعالان اجتماعی را که در اطراف خود می‌شناسند دعوت کنند تا در اتاق فکر از نظرات و ایده‌های ایشان استفاده گردد.

113698
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.