اطلاعیه روابط عمومی مرکز بررسی‌های استراتژیک درباره بودجه این دستگاه از سال ۹۴ تا ۹۸

بررسی تخصیص بودجه مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری طی سال‌های ۹۴ تا ۹۸ نشان می‌دهد، روند تخصیص بودجه به این دستگاه کاهشی بوده است.
تصویر اطلاعیه روابط عمومی مرکز بررسی‌های استراتژیک درباره بودجه این دستگاه از سال ۹۴ تا ۹۸

هم‌زمان با انتشار متن کامل لایحه بودجه ۹۹ کل کشور‌، خبرهای نادرست و غیردقیقی با عنوان «رشد چهار برابری بودجه مرکز»، «بودجه ۵۰ میلیارد تومانی» و... منتشر شد. این در حالی است که «تخصیص بودجه» این مرکز طی سال‌های اخیر روند کاهشی داشته است. این روند کاهشی در گزارش بودجه سال‌های ۹۴ الی ۹۸ قابل مشاهده است.

علت افزایش بودجه مرکز در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴، ادغام «مرکز ملی مطالعات جهانی‌شدن» در مرکز بررسی‌های استراتژیک، بوده است. این موضوع طبیعتا بر حجم فعالیت و مسئولیت این مرکز می‌افزاید و نیازمند بودجه متناسب با حوزه فعالیت‌ها و وظایف محوله است.

هم‌چنین گزارش عملکرد مرکز طی سال‌های ۱۳۹۲ الی ۱۳۹۷ در سایت مرکز به آدرس css.ir و در بخش «گزارش سالانه» ارائه شده است. در این گزارش، عناوین اغلب گزارش‌های این مرکز-حتی برخی عناوین محرمانه- قابل مشاهده است.

در سایت مرکز بررسی‌های استراتژیک تا کنون بالغ بر ۱۰۰۰ عنوان گزارش و مقاله در موضوعات «سیاست خارجی»، «سیاست داخلی»، «سیاست اقتصادی»، «سیاست فرهنگی-اجتماعی»، «سیاست محیط زیست»، «سیاست علم، فناوری و نوآوری» و «سیاست بهداشت و سلامت» منتشر شده است.

همچنین در سامانه ارتباطات راهبردی (سار) به آدرس saarmedia.ir بیش از ۷۰ عنوان ویدئوی سیاستی در قالب مستند، گفتگو، کلیپ و... تولید، تامین و منتشر شده‌است.

مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری و مجموعه دولت تدبیر و امید از نظارت همگانی بر لایحه بودجه توسط رسانه‌ها و افکار عمومی استقبال می‌کند و تقاضا دارد این نظارت، «تداوم» و «عمومیت» داشته باشد.

114867
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.