دکتر حسام‌الدین آشنا در مصاحبه اختصاصی با روزنامه یومیوری ژاپن:

آقای آبه مردی صادق و قابل احترام است

دکتر حسام‌الدین آشنا با خبرنگار روزنامه یومیوری ژاپن در تهران، درباره روابط ایران و ژاپن و میانجیگیری این کشور میان آمریکا و ایران، مصاحبه اختصاصی کرد.
تصویر آقای آبه مردی صادق و قابل احترام است

دکتر حسام‌الدین آشنا رییس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و مشاور رییس جمهور در مصاحبه اختصاصی با روزنامه یومیوری ژاپن، به سوالاتی درباره روابط ایران و ژاپن پاسخ داد. دکتر آشنا در این مصاحبه پاسخگوی سوالات «شوتا میزونو» رییس دفتر روزنامه یومیوری ژاپن در تهران، درباره «سفر نخست وزیر ژاپن به ایران»، «سفر پیش‌ِ روی رییس جمهوری ایران به ژاپن»، «میانجیگیری ژاپن میان آمریکا و ایران» و «برجام» بود.

مشاور رییس جمهور در بخشی از این مصاحبه گفت: «مردم ایران تصویر مثبتی از جامعه ژاپن در ذهن دارند و از نظر ما آقای آبه مردی صادق و قابل احترام است و همین موضوع موجب علاقه مندی فراوان رئیس جمهور روحانی به ایشان است. این سفر نشان دهنده اهمیت توسعه و تنوع بخشیدن به روابط دو جانبه با ژاپن برای ماست و امیدواریم این سفر، فضای بهتری را برای تعمیق مناسبات میان ایران و ژاپن فراهم کند».

متن کامل این مصاحبه طی روزهای آینده منتشر خواهد شد.

114894
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.