مک‌کینزی منتشر کرد:

امنیت سایبری: رکن اصلی سازمان دیجیتال

همزمان با دیجیتالی شدن تجارت و عملیات خودکارسازی شرکت‌ها، خطرات سایبری نیز گسترش می‌یابند؛ مؤسسه مک‌کینزی سال 2019 در مقاله‌ای با عنوان «امنیت سایبری: رکن اصلی سازمان دیجیتال» (Cybersecurity: Linchpin of the digital enterprise) به تشریح نحوه و چگونگی حمایت سازمان امنیت سایبری از یک برنامه دیجیتال ایمن پرداخته است.
تصویر امنیت سایبری: رکن اصلی سازمان دیجیتال

در سال‌های اخیر در تکنولوژی شرکت‌ها دو موضوع مداوم و مرتبط ظهور یافته که هر دوی آن‌ها دست‌خوش تغییرات سریع و چشمگیر هستند.

1- افزایش سازمان‌های دیجیتالی در سراسر بخش‌ها و در عرصه بین‌المللی است.

2- نیاز به فناوری اطلاعات برای واکنش سریع و توسعه شدید نوآوری‌ها جهت برآورده کردن اهداف دیجیتالی سازمان‌ها است.

با وجود آنکه سازمان‌های فناوری اطلاعات در پی دیجیتالی شدن هستند، اما بسیاری از آن‌ها با چالش‌های امنیت سایبری قابل‌توجهی مواجه‌اند. در تمامی شرکت‌ها، تنش‌های اساسی میان نیاز تجارت به دیجیتالی‌شدن و مسئولیت تیم امنیت سایبری برای حفاظت از سازمان، کارکنان و مشتریان آن (در قالب مدل‌ها و عملکردهای عملیاتی سایبری موجود) ایجاد می‌شود.

اگر تیم‌های امنیت سایبری می‌خواهند از تبدیل‌شدن به موانعی برای دیجیتالی‌شدن اجتناب کنند و در عوض به عوامل مؤثر در دیجیتالی شدن بدل شوند، باید توانایی‌های خود را در سه بُعد تغییر دهند:

- آن‌ها باید روش‌های مدیریت ریسک را با بهره‌گیری از علم تجزیه‌وتحلیل کمّی ارتقاء دهند؛

- آن‌ها باید امنیت سایبری را مستقیماً در زنجیره‌های ارزش تجاری ایجاد کنند و

- آن‌ها باید از نسل بعدی بسترهای فناوری شرکتی حمایت کنند، این امر شامل نوآوری‌هایی چون مدل‌های عملیاتی توسعه چابک، رباتیک و مبتنی بر ابر می‌شود.

برای مطالعه و دریافت متن کامل این مقاله، روی لینک زیر کلیک کنید.

114985
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.