مرکز برسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار کرد:

نشست رویکرد مولکولی در سیاستگذاری عمومی

نشست تخصصی «رویکرد مولکولی در سیاستگذاری عمومی» با ارائه دکتر حمید بهلولی در تاریخ ۲۲ دی ۱۳۹۸ در تالار تدبیر مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد.
تصویر نشست رویکرد مولکولی در سیاستگذاری عمومی

در این نشست دکتر حمید بهلولی (دانش‌آموخته و مدرس سیاستگذاری عمومی دانشگاه منچستر و استاد مدعو دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران) به موضوع رویکرد مولکولی در علوم اجتماعی در چهارچوب پارادیم «فرگشت نوین» پرداخت.

طی دو دهه گذشته پیشرفت‌های علمی بشر، امکان جدیدی را در حوزه‌های پزشکی و سلامت فراهم آورده است که برای درمان بیماری‌ها به درون سلول انسانی ورود کند و با دستکاری‌های ژنتیکی یا ژن‌درمانی کنترل بیماری‌ها را در دست گیرد و با قدمی فراتر به سمت پزشکی شخصی‌شده حرکت نماید. این روند در حوزه‌های علوم اجتماعی نیز اتفاق افتاده است و در این راستا دانش‌های بین‌رشته‌ای جدیدی ابداع و توسعه یافته‌اند که به جای توسل به شیوه‌های جامعه‌شناسی سنتی تلاش دارند جوامع انسانی و عادات، رفتار، گرایش، اخلاق اجتماعی، ایده‌ها و سیاست‌ها را در سطح واحدهای بنیادین اجتماعی و بیشتر در سطح مولکولی تجزیه و تحلیل نموده و طراحی مداخله در سطح مولکولی را به انجام برسانند.

در این نشست دکتر بهلولی به ارائه این رویکرد جدید در حوزه علوم اجتماعی و سیاستگذاری پرداخته‌است.

برای مشاهده و دانلود فیلم این نشست، اینجا کلیک کنید.

114993
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.