نقد نو، نگاهی نو به سینما

همزمان با برگزاری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، برنامه اینترنتی به میزبانی کورش علیانی و با حضور میلاد دخانچی و تحلیلگران اجتماعی-فرهنگی توسط مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری منتشر می‌شود. این برنامه که همزمان با آغاز این جشنواره در فضای مجازی منتشر خواهد شد، تا 22 بهمن‌ همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه این جشنواره ادامه خواهد داشت.
تصویر نقد نو، نگاهی نو به سینما

​مجموعه رسانه‌ای «سارمدیا» به صاحب امتیازی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری همزمان با برگزاری سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر اقدام تهیه برنامه اینترنتی «نقد نو» کرده است.

این برنامه اینترنتی با موضوع تحلیل فیلم‌های پخش شده در جشنواره فیلم فجر امسال در دست تهیه و پخش است.

میهمانان این برنامه فقط کارشناس سینما نیستند

کورش علیانی در پاسخ به این سوال که هدف از برگزاری این برنامه اینترنتی چیست، گفت:

«ما ایرانی هستیم. در این کشور و با این کشور ماجراها داریم. کام و ناکامی، رنج و شادی، اختلاف و همدلی. این‌ها مساله‌ها و ماجراهای من ایرانی هستند و می‌خواهیم ببینیم سینمای ما کدام مساله‌ها را دیده است، می‌خواهیم از چشم سینما به خودمان و ماجراهای خودمان نگاه کنیم.»

او در مورد میهمانان این برنامه گفت: «در این برنامه بنا داریم با کسانی درباره‌ی سینما صحبت کنیم که کارشناس و متخصص سینما نیستند، کسانی که ایران، و مسائل ایران را از منظر یک متخصص می‌شناسند و درباره‌ی آن‌ها و نمود آن‌ها در فیلم‌های جشنواره برای ما صحبت خواهند کرد.»

این برنامه تلاشی است از جانب مدافعان علوم انسانی

میلاد دخانچی (کارشناس ثابت این میزگردها) نیز در تشریح آنچه در این برنامه اینترنتی خواهد گذشت، گفت: «من این برنامه را امتداد تلاشی میبینیم از جانب مدافعان علوم انسانی که مدتی است آغاز شده تا نسبت بین سینما، سیاستگذاری های فرهنگی و اجتماعی مورد مطالعه قرار بگیرد. اینجا هنر فقط برای هنر مورد مطالعه قرار نمی‌گیرد اینجا هنر برای شناخت جامعه هم مورد مطالعه قرار می گیرد.»

پخش این برنامه در فضای مجازی

این برنامه قرار است طی 10 روز برگزاری جشنواره فیلم فجر تولید و علاوه بر سایت سارمدیا (saarmedia.ir) در وب‌سایت این مرکز به نشانی css.ir نیز منتشر شود.

115006
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.