برنامه پاسخ اضطراری بخش بهداشت و درمان استرالیا برای ویروس کرونای جدید (کووید19)

پس از برگزاری جلسه کمیته بین‌المللی مقررات بهداشتی اضطراری سازمان بهداشت جهانی در 31 ژانویه سال 2020، مدیرکل این سازمان شیوع کووید19 را یک «وضعیت اضطراری در حوزه بهداشت عمومی در سطح بین‌المللی» اعلام کرد. کشور استرالیا هم در راستای دستورالعمل آمادگی و واکنش در برابر بیماری‌های همه‌گیر، ضمن اتخاذ رویکردی پیشگیرانه به منظور اجرای روش‌هایی برای به حداقل رساندن میزان انتقال بیماری، با اجرای تمهیدات سختگیرانه مرزی و فعالیت‌های گسترده در زمینه اطلاع‌رسانی و همکاری با نهادهای ایالتی، منطقه‌ای و دولتی در زمینه مقابله با این گسترش این بیماری اقداماتی انجام داده است.
تصویر برنامه پاسخ اضطراری بخش بهداشت و درمان استرالیا برای ویروس کرونای جدید (کووید19)

استرالیا، طرحی را به عنوان نخستین طرح واکنش اضطراری بخش سلامت در برابر گونه جدید ویروس کرونا(کووید19) با هدف جهت‌دهی به واکنش حوزه سلامت در این کشور در برابر این ویروس طراحی کرده است. طرحی که به شکل منظم به‌روزرسانی خواهد شد.

در این طرح به موازات آشنایی بیشتر با این ویروس و گروه‌های اصلی در معرض خطر ابتلا به آن و نیز معرفی درمان‌های احتمالی مانند داروها و واکسن ضد ویروس، در تلاش هستند منابع و مداخلات در حوزه سلامت عمومی را در مسیر صیانت هرچه مؤثرتر از سلامت شهروندان‌شان بسیج کنند.

رویکرد این کشور در قبال این طرح، بر مبنای برنامه مدیریت بهداشت برای آنفلوآنزای همه‌گیر و نیز مبتنی بر توجه به این نکته بوده است که واکنش در برابر شیوع ویروس کرونای جدید اکنون در مرحله اقدام اولیه قرار دارد. که بر همین اساس، مراحل آمادگی و آماده‌باش در آن لحاظ نشده‌اند.

برای مطالعه و دریافت متن این برنامه به صورت پی‌دی‌اف روی لینک زیر کلیک کنید.

115063
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.