گروه پژوهشی پروفسور جُنگ منتشر کرد:

نتایج تحلیل بیماران مبتلا به کرونا ویروس در چین

گروه پژوهشی پروفسور جُنگ، طی مقاله‌ای آخرین تحقیقات در مورد کرونا ویروس جدید را که حاصل بررسی‌های انجام گرفته بر روی بزرگ‌ترین فضای نمونه مبتلایان به این ویروس بوده را در org.medrxiv.www منتشر کرد.
تصویر نتایج تحلیل بیماران مبتلا به کرونا ویروس در چین

در پژوهش پروفسور جُنگ، یک تیم تحقیقاتی پس از آنالیز و تحلیل ۱۰۹۹ مورد، جدیدترین دستاوردها در مورد نشانه‌های بالینی بیماران مبتلا به کرونا ویروس جدید را به دست آوردند: فقط ۴۳ درصد بیماران علائم تب را در مراحل اولیه از خود نشان دادند، اما ۸۷.۹ درصد از بیماران پس از بستری‌شدن در بیمارستان تب داشتند.

در برخی از بیماران یافته‌های رادیولوژیکی طبیعی وجود دارد، صحت تشخیص قطعی ابتلا به کرونا ویروس جدید توسط CT، حدود ۷۶ درصد است.

میانگین زمان دوره نهفتگی بیماری ۳ روز است و در طولانی‌ترین حالت به ۲۴ روز می‌رسد، به همین جهت وجود «سوپر عامل انتشار» را نمی‌توان رد کرد.

انتشار ترشحات دستگاه گوارش ممکن است در گسترش سریع‌تر ویروس نقش داشته باشد، این بدین معنی است که انتقال ویروس از طریق دهان و مدفوع نیز امکان‌پذیر است.

محققان همچنین در این مقاله ویروس کرونا را از التهاب ریه جدا دانسته‌اند، در عوض این بیماری را 2019-nCoV ARD، کرونا ویروس جدید، بیماری حاد تنفسی نامیده‌اند زیرا آن‌ها به این نتیجه رسیدند که التهاب ریه شامل علائم بالینی نمی‌شود.

این نتیجه‌گیری‌ها اساساً درک فعلی از کرونا ویروس جدید را افزایش داده و مرجع جدیدی را برای مبارزه با کرونا ویروس جدید فراهم کرده است. همچنین این اولین بار از زمان شیوع کرونا ویروس جدید است که تیم جونگ‌نن‌شن نتایج تحقیقاتی خود را در قالب یک مقاله منتشر می‌کنند.

برای مطالعه و دریافت متن کامل این مقاله، روی لینک زیر کلیک کنید.

115094
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.