مرکز بررسی‌های استراتژیک منتشر کرد:

فرصت‌ها و چالش‌های برنامه جامع تحول نظام سلامت (خلاصه گزارش نشست تخصصی)

سلامت یکی از راهبردی‌ترین مقولات در هر کشور است و از همین رو دولت یازدهم اهتمام ویژه‌ای نسبت به بهبود عملکرد در این عرصه داشته است. «برنامه تحول نظام سلامت» از 15 اردیبهشت 1393 و در راستای تلاش دولت برای ارتقای کیفیت خدمات درمانی و رضایت مردم اجرا شده است. اجرای این طرح می‌تواند فرصتی برای نظام جمهوری اسلامی ایران، و دولت یازدهم باشد؛ و هم‌زمان می‌تواند به دلیل نقصان در اجرا یا مسائل دیگری که در این گزارش به آن‌ها پرداخته می‌شود، آسیب‌هایی را به همراه داشته باشد.
تصویر فرصت‌ها و چالش‌های برنامه جامع تحول نظام سلامت (خلاصه گزارش نشست تخصصی)

مرکز بررسی‌های استراتژیک برای بررسی ابعاد مختلف این طرح و بازنمایی واقع‌بینانه‌ای از ظرفیت‌ها و چالش‌های این طرح، نشستی تخصصی با حضور تعدادی از متخصصان سیاست‌گذاری سلامت، پزشکان و مدیران اجرایی نظام سلامت در گذشته و حال برگزار کرده است. ترکیب حاضران در نشست تضمینی برای بازنمایی نظرات گروه‌های مختلف مدیریتی مؤثر بر اجرای برنامه تحول نظام سلامت است. برای ایجاد حداکثر آزادی در بیان نظرات، پیش از آغاز نشست به مدعوین گفته شده است که در گزارش نهایی نامی از گوینده هر نظر آورده نخواهد شد. آنچه در ادامه آمده خلاصه مباحث این نشست است.

برای مطالعه و دریافت متن کامل این مقاله، روی لینک زیر کلیک کنید.

115116
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.