از طرح‌های پژوهشی منتشر نشده سال‌های 1384 تا 1392:

تربیت اعتقادی و شاخص‌های آن

مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری اقدام به انتشار طرح‌های پژوهشی انجام گرفته طی سال‌های 1384 تا 1392 کرده است. پژوهش «تربیت اعتقادی و شاخص‌های آن» از جمله این پژوهش‌هاست.
تصویر تربیت اعتقادی و شاخص‌های آن

الگوی اسلامی تربیت اعتقادی با بهره‌گیری از الگوی اسلامی تربیت عقلانی، علمی و عاطفی، به درونی‌سازی ارزش‌های اعتقادی در ذهن و قلب متربی می‌پردازد. بنابراین، ساحت اعتقادی هم با بعد شناختی انسان در ارتباط است و هم با بعد عاطفی او. یافتن شاخص‌های الگویی اسلام نسبت به سایر الگوهای دینی ترتیب اعتقادی و ارائه شاخص‌های خردی در بخش‌های روش‌شناختی، آسیب‌شناختی و تحقق اهداف اعتقادی، از پرسش‌های اساسی این تحقیق بوده، پاسخ به آن‌ها سنجه‌هایی کاربردی و عددی برای ارزیابی تربیت اعتقادی به دست خواهند داد. این تحقیق با تحلیل عقلی ادله نقلی، به تدوین مبانی، اهداف، اصول، روش‌ها و موانع تربیت اعتقادی پرداخته، شاخص‌هایی برای ارزیابی موفقیت اولیا و مربیان در به کارگیری روش‌ها و زدودن موانع و دستیابی متربیان به اهداف تربیت اعتقادی ارائه کرده است.

برای مطالعه و دریافت متن کامل این پژوهش، روی لینک زیر کلیک کنید.

115260
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.