از کمپین‌های انتخاباتی تا انتخابات نهایی

انتخابات 2020 آمریکا

انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه، سوم نوامبر 2020 برگزار می‌شود. در این انتخابات که پنجاه و نهمین انتخابات ریاست‌جمهوری تاریخ آمریکا به شمار می‌آید، در مورد ادامه رئیس جمهوری چهل و پنجم - دونالد ترامپ - رأی‌گیری خواهد شد. در صورت شکست ترامپ در این انتخابات، رئیس‌جمهوری چهل و ششم آمریکا برگزیده خواهد شد.
تصویر انتخابات 2020 آمریکا

بر اساس قانون اساسی ایالات‌متحده و نظام انتخاباتی در آمریکا، رئیس‌جمهوری این کشور منتخب 538 عضو مجمع انتخاباتی موسوم به الکترال کالج هستند. این مجمع در 14 دسامبر 2020‌، تقریباً 40 روز پس از برگزاری انتخابات سراسری در آمریکا، در شهر واشنگتن دی سی تشکیل می‌شود تا رئیس‌جمهوری این کشور را انتخاب کند. هر فردی که حداقل 270 رأی الکترال کاج را بدست آورد، به ریاست‌جمهوری آمریکا برگزیده می‌شود؛ حتی اگر فرد پیروز تعداد آرای مردمی کمتری کسب کرده باشد.

در انتخابات ریاست‌جمهوری 2016‌، دونالد ترامپ فقط توانست 62.9 میلیون رأی، معادل 46.1 درصد آرای مردمی را بدست بیاورد؛ با این حال به‌دلیل کسب 304 رأی الکترال، هیلاری کلینتون را با 65.8 میلیون رأی مردمی معادل 48.2 درصد شکست داد زیرا نامزد حزب دموکرات موفق شده بود فقط 227 رأی الکترا کالج را از آن خود کند.

برای مطالعه و دریافت متن کامل این گزارش، روی لینک زیر کلیک کنید.

125473
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.