رییس جمهور دستور بررسی امکان غنی سازی آرد با ویتامین دی را صادر کرد

پس از ارائه پیشنهاد مرکز بررسی های استراتژیک مبنی بر مغذی سازی آرد در راستای تقویت امنیت غذایی و مقابله با بیماری کرونا رییس جمهور از وزیر کشاورزی خواست تا این پیشنهاد بررسی شود.
تصویر رییس جمهور دستور بررسی امکان غنی سازی آرد با ویتامین دی را صادر کرد

مرکز بررسی­‌های استراتژیک ریاست جمهوری بنا به اهمیتی که امنیت غذایی به عنوان یکی از ارکان امنیت ملی دارد، گزارش­‌های متعددی را در ابعاد مختلف امنیت غذایی تهیه کرده است. تازه­‌ترین گزارش میز امنیت غذایی مرکز بررسی­‌های استراتژیک، پیشنهاد مغذی­‌سازی آرد با ویتامین D است که خدمت ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران تقدیم ارسال شده است.

با توجه به نقشی که عملکرد سیستم ایمنی بدن در پیشگیری از بیماری­‌های تنفسی از جمله بیماری کرونا دارد، به منظور تقویت این سیستم و پیشگیری از ابتلا به عوامل بیماری‌زا به ویژه ویروس کرونا تغذیه­‌ی مناسب و دریافت مواد مغذی مورد نیاز بدن عاملی بسیار مهم و تاثیر گذار است. با توجه به این که نتایج برخی تحقیقات بین­‌المللی نشان می­‌دهد که ویتامین دی و مکمل‌های آن می‌تواند از عفونت‌های حاد تنفسی جلوگیری کند و از طرفی کمبود این ویتامین در اغلب گروه‌­های سنی کشور مشاهده می­‌شود، مرکز بررسی‌­های استراتژیک پیشنهاد غنی­‌سازی آرد را با این ویتامین خدمت ریاست محترم جمهوری ارایه داد. پس از این که این گزارش به استحضار رئیس جمهور محترم رسید، ایشان خطاب به وزیر جهاد کشاورزی در نامه­‌ای که رونوشت آن برای وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی نیز ارسال شده است دستور بررسی این پیشنهاد و اعلام نظر در این زمینه را صادر نمودند.

با توجه به مشکلات منابع آبی و خاکی کشور، بخشی از ریزمغذی­‌های مهم به محصولات زراعی کشور نمی­‌سد، برای مثال مقدار روی خاک­‌های کشاورزی ایران کمتر از 7/0 میلی‌گرم در کیلوگرم خاک می‌باشد در حالی­که مقدار استاندارد روی در خاک بیش از یک میلی‌گرم در کیلوگرم می‌باشد. از جمله­‌ی این محصولات گندم می­‌باشد که نقشی استراتژیک در امنیت غذایی ایفا می­‌کند و قوت اصلی مردم کشور محسوب می­‌شود. با توجه به مشکلات ذکر شده، محصول گندم و به تبع آن آرد تهیه شده از آن و نانی که بدست جامعه­‌ی ایرانی می­‌رسد فاقد برخی از ریزمغذی­‌های لازم است. از همین روی از دیرباز بحث غنی­‌سازی آرد در کشور مطرح بوده و در برخی موارد نیز اجرایی شده است. غنی­‌سازی با روی در مقاطعی در کشور انجام شده و در حال حاضر برنامه ملی غنی سازی آرد با آهن و اسیدفولیک انجام می­‌شود به طوری­‌که از سال ۱۳۸۶ به بعد آرد نان تافتون، لواش و بربری باید با آهن و اسیدفولیک و مطابق با استانداردهای وزارت بهداشت و سازمان ملی استاندارد غنی سازی شود. با توجه به حساسیت شرایط کنونی کشور در سایه‌ی همه‌­گیری بیماری کرونا به نظر می‌­رسد اقدامات انجام یافته­‌ی پیشین در این زمینه باید با جدیت بیشتری پیگری شود و تحقق این پیشنهاد می­‌تواند گامی مهم در راستای تقویت امنیت غذایی ایرانیان و به تبع آن تقویت سلامت عمومی جامعه و آمادگی هر چه بیشتر در مقابله با اپیدمی­‌هایی چون کرونا ویروس در حال و در آینده باشد.

125608
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.

نظرات شما ( 1 نظر )

محمدباقر
جمعه 21 آذر 139909:21
چه عجب یک خبر خوب از دولت شنیدیم
( 0 ) ( 0 )