سخنرانی در مراسم افتتاح طرح های اقتصادی و زیر بنایی استان خراسان جنوبی

اهمیت جایگاه ورزش/گازرسانی به 14 هزار روستا از سال 92/عدم استفاده از بودجه عمومی برای گاز رسانی به روستاها/بسیج دولت برای گازرسانی/افتتاح خط اشتغال گاز به شهر های اسفدن حاجی آباد قائن/اهمیت ذخایر فراورده های نفتی/افتتاح انبار نفت بیرجند/خراسان ،سرزمین ادب پرور/افتتاح تجمع فرهنگی و هنری فردوس/اهمیت آب/اهتمام دولت یازدهم به مسئله آبرسانی/کاهش مهاجرت و رونق کشاورزی،مستلزم برآوردن نیاز های اصلی روستا/افتتاح طرح آبرسانی به شهر طبس/ افتتاح باند دوم بزرگراه های خراسان جنوبی

از زحمات جناب عالی و همة دست اندرکارانی که تلاش کردند این پروژة ورزشی بسیار با اهمیت در این استان دلاور پرور بحمدالله به اتمام برسد بسیار متشکرم.
مسئله ورزش مسئلة بسیار مهمی برای همه ما و نشاط جوانان و سلامت جامعه و همچنین برای غرور ملی ما در ورزش‌های قهرمانی است. ما باید هم به ورزش عمومی و هم به ورزش قهرمانی بسیار اهمیت بدهیم.
من از همین جا به مردم بزرگوار استان خراسان جنوبی سلام عرض می‌کنم و عید نوروز را شادباش می‌گویم، امیدوارم این سال به برکت حضرت صدیقه کبری (س) سال بسیار خوبی برای ملت بزرگوار ایران باشد و ما شاهد سربلندی‌های جدید در این سال برای ملت بزرگوارمان باشیم، ان شاء الله.
بسم الله الرحمن الرحیم.
با عنایت حضرت حق و توسل به روح بلند حضرت فاطمه (س) استادیوم 15 هزار نفری بیرجند را افتتاح بفرمایید؛ علی برکت الله.
از وزارت محترم نفت، شرکت گاز و همه دست اندرکاران این امر بسیار مهم خیلی متشکرم. الان آمار بسیار افتخار آمیزی اعلام شد. از ابتدای فعالیت شرکت گاز در کشور تا سال 1392 چهارده هزار روستا گازرسانی شده و از سال 1392 در این دولت، البته آمار قبلی‌ای که در اختیار داشتم هشت هزار و 900 روستا بود ولی الان خوشبختانه 9 هزار روستا اعلام شد و این آمار بسیار افتخار آمیز است و نکتة دیگر این است که برای گازرسانی از بودجه عمومی استفاده نشده و در همه گاز رسانی‌ها از صرفه‌جویی در فرآورده‌های نفتی استفاده می‌کنیم.
بسیج بسیار بزرگی در این دولت برای گازرسانی به روستاها و شهرها انجام شده است، از جمله 108 شهر و حدود نه هزار روستا که این مسئله بسیار حائز اهمیت است و ما باید قدردان این نعمت خداداد باشیم و البته در مصرف آن صرفه جویی کنیم. در این دولت با شرایط سختی که زمستان امسال داشت الحمدلله قطعی گاز نداشتیم و توانستیم گاز را به همه جا برسانیم و ان شاء الله در سال‌های آینده شرایط بهتری از نظر تولید، پخش و صادرات گاز خواهیم داشت.
به نام خداوند بزرگ و با سلام و درود به ارواح طیبة همه شهیدان‌مان خط انتقال و گازرسانی به شهرهای اسفدن، حاجی آباد، قائن و 35 روستای استان خراسان جنوبی و همچنین شروع عملیات اجرایی گازرسانی به شهرهای نهبندان، دیهوک و 55 روستا را آغاز بفرمایید، علی برکت الله.
از زحمات جناب عالی و همه دست اندرکاران برای تکمیل این پروژة بسیار مهم خیلی متشکرم. البته ذخایر فرآورده‌های نفتی در سراسر کشور برای هم در شرایط عادی و هم در شرایط اضطراری، ما بسیار مهم است مخصوصاً در استان‌های مرزی و با هدف صادرات. اینکه امروز انبارهایی را افتتاح می‌کنیم که 105 میلیون لیتر فرآورده را می‌تواند ذخیره کند و
می‌توانیم برای صادرات به کشور همسایه استفاده کنیم قدم بسیار مهمی هم در جلب اعتماد مردم به کارآفرینان در این منطقه و هم برای مبارزه با قاچاق و هم توسعه صادرات است. برای همین مسئله حائز اهمیت است و از همه تشکر و سپاسگزاری می‌کنیم و به نام خداوند و با توسل به روح مطهر حضرت مولی علی بن موسی رضا (ع) انبار نفت بیرجند را آغاز بفرمایید، علی برکت الله.
جناب آقای دکتر صالحی امیری به خاطر زحمات جناب عالی و همه عزیزانی که برای اتمام این پروژة بزرگ فرهنگی تلاش کردند، خیلی متشکرم. عرض سلام و ادب و همچنین تبریک سال نوی من را هم به مردم عزیز و بزرگوار شهرستان فردوس ابلاغ بفرمایید. مردم ما الحمدلله با کلمة فردوس و فردوسی همواره به یاد هنر، ایران، ایران زمین و ادبیات این سرزمین می‌افتند که مجتمعی بسیار خوب و شایسته برای شهرستان فردوس امروز افتتاح می‌شود.
مردم منطقه خراسان از جمله جنوبی، شمالی و رضوی همواره فرهنگ دوست و ادب دوست هستند و این سرزمین به سرزمین ادب پرور معروف است و ان شاء الله امیدواریم که از این مراکز هم حداکثر استفاده مخصوصاً در مسیر تعالی فرهنگی جوان‌های عزیز بشود.
به نام خداوند بزرگ و با استعانت از روح بزرگ شهدا به ویژه شهدای مدرسه فیضیه در دوم فروردین 1342 که امروز سالروز آن است مجتمع فرهنگی و هنری فردوس را آغاز بفرمایید، علی برکت الله.
از گزارش بسیار خوبی که ارائه فرمودید خیلی متشکرم. مسئلة آب برای کشور ما بسیار مهم است و در این دولت یکی از کارهای وسیع و ارزشمندی که خداوند توفیق داد و انجام گرفته و این راه ادامه دارد مسئله [تأمین] آب برای کشور است؛ چه آب آشامیدنی و چه برای صنعت و کشاورزی. این آمار، آمار بسیار دلگرم کننده‌ای است که الان شما اعلام کردید که در دولت یازدهم در 5 هزار و 200 روستا آبرسانی انجام گرفته و رقم بسیار ارزشمندی است و الان هم به 45 روستا و یک شهر در این استان آبرسانی می‌شود و کاری که اصولاً وزارت نیرو در زمینة برق و آب در سراسر کشور و مخصوصاً در زمینة روستاها و مجتمع آبرسانی‌ها انجام می‌دهد کار بسیار ارزشمندی است. اگر ما می-خواهیم مسئله مهاجرت [بی رویه] را حل کنیم و کشاورزی رونق پیدا کند و روستاها آباد شود راهش این است که نیازهای اصلی روستاها را تأمین کنیم و ان شاء الله در برنامه جامع‌تری اقداماتی را که راجع به روستاها انجام گرفته به عرض ملت ایران می‌رسانم.
به نام خداوند بزرگ و با توسل به روح دختر پیامبر عظیم الشأن اسلام که عید امسال ما با ایام ولادت بانوی بزرگ تقارن دارد، طرح آبرسانی به شهر طبس مسینا و همچنین 45 روستای استان را آغاز بفرمایید، علی برکت الله.
از زحمات جناب عالی متشکرم. می‌خواستم سؤال کنم برای مسئله
راه‌آهن که قرار شد به دنبال فاینانس باشید و اگر شما توانستید قدم‌های اولیه را بردارید ما هم از صندوق برای راه آهن بیرجند به تربت کمک کنیم، تا الان اقدامی انجام شده؟ امیدوارم در سال جاری ان شاء الله تلاش‌تان را ادامه دهید. شما قدم‌های اولیه را بردارید ما هم بخش صندوق را به شما قول می‌دهیم که در مجموع خدمت خوبی برای مردم عزیز استان خراسان جنوبی باشد.
با تشکر از همه زحماتی که کشیدید و طرح‌هایی که برای سال جاری شش ماه اول و دوم پیش روی داریم.
بسم الله الرحمن الرحیم.
با عنایات حضرت ولی عصر (عج) بهره برداری از 117 کیلومتر باند دوم بزرگراه‌های استان و بیست کیلومتر راه اصلی محورهای بیرجند، سربیشه و فردوس را آغاز بفرمایید، علی برکت الله.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

92502
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.