در این ویدئو علی درستکار با دو پژوهشگر مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری درباره مشاهدات میدانی آن‌ها از وضعیت پسماند زباله‌ها در استان گیلان گفتگو کرده است.
ویدئو فیلم
دکتر حسام‌الدین آشنا مشاور رییس جمهور پس از بازگشت از سفر نیویورک در گفتگو با علی درستکار به این سوال پاسخ می‌دهد که چرا در حاشیه سفر هیئت ایرانی به نشست مجمع عمومی سازمان ملل، مذاکره‌ای بین ایران و آمریکا صورت نگرفت.
ویدئو فیلم
در این ویدئو «جودی جیمز/Judi James» کارشناس برجسته تلویزیون در زمینه زبان بدن و نویسنده کتاب (The Body Language Bible: The hidden meaning behind people's gestures and expressions)، به تحلیل رفتارهای پنهان امانوئل مکرون و بوریس جانسون در دیدار دو‌جانبه آن‌ها در کاخ الیزه می‌پردازد.
ویدئو فیلم
آیا دولت، نمایندهٔ مردم است؟ در این ویدئو نشان داده می شود که فقط در پنج سال گذشته، دویست مورد از شرکت های فعال سیاسی ۵.۸ میلیارد دلار برای تأثیرگذاری بر دولت هزینه کردند. همین شرکت ها ۴.۴ تریلیون دلار از طریق حمایتِ مالیات پردازان به دست آوردند. هر کدام از اینها می توانند از پولشان برای خریدنِ تأثیر و نفوذ سیاسی استفاده کنند. و نتیجه روشن است: فساد در آمریکا قانونی است و تا وقتی که چنین است، هر کسی می تواند پول بپردازد و نفوذِ سیاسی بخرد.
ویدئو فیلم
مستند بمب ساعتی به کارگردانی کمیل سوهانی و حسین خداپرست و با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در سال ۹۷ ساخته شده‌است. این مستند به بحران صندوق‌های بازنشستگی در ایران می‌پردازد.
ویدئو فیلم