سازمان بهداشت جهانی(WHO) منتشر کرد:

پروتکل کنترل عفونت کروناویروس جدید(ویرایش چهارم)

سازمان بهداشت جهانی(WHO) در سال 2020، پروتکلی را برای مقابله با بیماری کرونا منتشر کرده است. مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری با هدف انتشار هرگونه اطلاعات در خصوص شناخت و مقابله با این بیماری، اقدام به ترجمه و انتشار این پروتکل‌ها کرده است.
خبر مطالعات کرونا
پس از برگزاری جلسه کمیته بین‌المللی مقررات بهداشتی اضطراری سازمان بهداشت جهانی در 31 ژانویه سال 2020، مدیرکل این سازمان شیوع کووید19 را یک «وضعیت اضطراری در حوزه بهداشت عمومی در سطح بین‌المللی» اعلام کرد. کشور استرالیا هم در راستای دستورالعمل آمادگی و واکنش در برابر بیماری‌های همه‌گیر، ضمن اتخاذ رویکردی پیشگیرانه به منظور اجرای روش‌هایی برای به حداقل رساندن میزان انتقال بیماری، با اجرای تمهیدات سختگیرانه مرزی و فعالیت‌های گسترده در زمینه اطلاع‌رسانی و همکاری با نهادهای ایالتی، منطقه‌ای و دولتی در زمینه مقابله با این گسترش این بیماری اقداماتی انجام داده است.
خبر مطالعات کرونا
کرونا (کووید19) بیماری جدیدی است که می‌تواند ریه‌ها و مجاری تنفسی فرد را درگیر کند. با توجه به اهمیت این بیماری، مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری با هدف انتشار هرگونه اطلاعات در خصوص شناخت و مقابله با آن، اقدام به ترجمه و انتشار اطلاعاتی در این مورد کرده است.
خبر مطالعات کرونا

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری چین منتشر کرد:

پروتکل‌های پیشگیری و کنترل برای گروه‌ها و محیط‌های خاص

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری چین(Who-China Office) سال 2020 و پس از ظهور و انتشار ویروس کووید-19 برای آگاهی عموم مردم، اقدام به انتشار «پروتکل‌های پیشگیری و کنترل برای گروه‌ها و محیط‌های خاص» کرد. مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری با هدف انتشار هرگونه اطلاعات در خصوص شناخت و مقابله با این بیماری، اقدام به ترجمه و انتشار این پروتکل‌ها کرده است.
خبر مطالعات کرونا
هایپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای مکان‌های پُر تردد و شلوغی هستند. چگونه می‌توان این مکان‌های شلوغ را در مقابل کرونا، ایمن کرد؟🔹مترجم: مجمدجواد صادقی‌نسب، رضا بنیادی🔹گوینده: سپیده بختیاری🔹تدوین: بابک بایسته🔹گروه زبان چینی دانشگاه تهران🔸مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری
ویدئو مطالعات کرونا
این ویدئو را به #کودکان خود نشان دهید. در این کلیپ با زبان کودکانه، ویروس کرونا و نحوه مراقبت از خود در برابر آن، به کودکان آموزش داده می‌شود.🔹مترجم: محمد جواد صادقی نسب🔹گوینده: نرگس سراجیان تهرانی🔹تدوین: بابک بایسته🔹گروه زبان چینی دانشگاه تهران🔸مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری
ویدئو مطالعات کرونا