نشست تخصصی «نقد عملکرد دولت در فقر زدایی» با حضور میثم هاشم‌خانی(پژوهشگر اقتصادی) و دکتر مهدی ناجی (استاد اقتصاد دانشگاه تهران) روز دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ در تالار تدبیر مرکز بررسی‌های استراتژیک برگزار شد.
ویدئو فیلم
نشست تخصصی «کالایی شدن آموزش عمومی در ایران» با حضور رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری، معاونین و مدیران وزارت آموزش و پرورش، فعالان صنفی آموزش و پرورش، اساتید دانشگاه و برخی کارشناسان این حوزه برگزار شد. در ابتدا رضا امیدی عضو هیئت علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران نتایج پژوهش‌های خود در زمینه روندها و مصداق های خصوصی سازی در آموزش و پرورش را ارائه کردند. پس از ایشان مسئولان و متخصصان حاضر در جلسه به ارزیابی این گزارش پرداختند.
ویدئو فیلم
نشست تخصصی «ایران و بریتانیا در آستانه برگزیت» با هدف بررسی شرایط ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی بریتانیا در آستانه خروج از اتحادیه اروپا با تکیه بر روابط دو جانبه با ایران، با سخنرانی دکتر مجید تفرشی (مورخ و سندپژوه) در تاریخ ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ در تالار تدبیر مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد.
ویدئو فیلم
‌ در این ویدئو #علی_درستکار با دکتر صباح زنگنه (کارشناس مسائل خاورمیانه) درباره #اعتراضات_عراق گفتگو می‌کند و تلاش دارد به این سوالات پاسخ دهد که در عراق چه خبر است و #مردم_عراق چه می‌خواهند؟
ویدئو فیلم
دهه‌ها بی‌توجهی به میراث فرهنگی در کشور سبب شده است که بسیاری از محوطه‌های تاریخی به بهانه‌های پروژه‌های عمرانی و توسعه‌ای دستخوش تخریب و نابودی شوند؛ تپه تاریخی چغاگاوانه نیز می‌رفت که به سرنوشت تمامی آن محوطه‌های تخریب شده بپیوندد و 9000 سال تاریخ قربانی یک روگذر شود؛ اما هم‌افزایی بخش‌های گوناگون مدنی ودولتی در ایران تجربه خوشایندی را رقم زد؛ تجربه‌ای که می‌تواند الگویی برای محافظت از سایر محوطه‌های تاریخی در کشور باشد. در این ویدئو علی درستکار با سجاد فتاحی در خصوص این موفقیت مدنی-دولتی گفتگو می‌کند.
ویدئو فیلم