نشست پنجم از سلسله نشست‌های گفتگوهای راهبردی:

وضعیت محیط‌زیست کشور و راه‌های نیل به وضعیت مطلوب

پنجمین جلسه از سلسله نشست‌های «گفتگوهای راهبردی»، در تاریخ سیزدهم دی‌ماه 1394، با سخنرانی آقای دکتر مجید مخدوم، عضو هیات علمی دانشگاه تهران، و با عنوان «وضعیت محیط‌زیست کشور و راه‌های نیل به وضعیت مطلوب» در سالن نشست‌های مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد.
خبر رویدادهای مركز
چهارمین جلسه از سلسله نشست‌های «گفتگوهای راهبردی»، در تاریخ یکم دی‌ماه 1394، با سخنرانی آقای دکتر مسعود تجریشی، رئیس کارگروه علمی ستاد احیای دریاچه ارومیه، و با عنوان «بررسی علل خشک شدن دریاچه ارومیه و چگونگی احیای آن (رهیافتی برای مدیریت آب و توسعه پایدار کشور)» در سالن نشست‌های مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری برگزار شد.
خبر رویدادهای مركز

نشست سوم از سلسله نشست‌های گفتگوهای راهبردی:

پارادایم آب، رشد سبز و الزامات اجرایی آن

سومین جلسه از سلسله نشست‌های «گفتگوهای راهبردی»، در 17 آذرماه 1394، با سخنرانی آقای مهندس عیسی بزرگ‌زاده، معاون فنی و پژوهشی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، و با عنوان «پارادایم آب، رشد سبز و الزامات اجرایی آن»، در سالن نشست‌های مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری برگزار شد.
خبر رویدادهای مركز

نشست دوم از سلسله نشست‌های گفتگوهای راهبردی:

چالش‌ها و راهبردهای اساسی برای اصلاح نظام حمایت اجتماعی در ایران

دومین نشست از سلسله نشست‌های «گفتگوهای راهبردی» در تاریخ سوم آذرماه 1394، با سخنرانی دکتر احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با موضوع «چالش‌ها و راهبردهای اساسی برای اصلاح نظام حمایت اجتماعی در ایران» در مرکز «بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری» برگزار شد.
خبر رویدادهای مركز

اولین نشست از سلسله نشست‌های گفتگوهای راهبردی:

تغییرات اقلیمی و اثرات رژیم حقوقی نوین آن بر توسعه، منافع و امنیت ملی

نخستین جلسه از سلسله نشست‌های «گفتگوهای راهبردی»، در تاریخ 24 آبان ماه 1394، با سخنرانی آقای دکتر مجید شفیع پور، رئیس مرکز امور بین‌الملل و کنوانسیون‌های سازمان حفاظت محیط‌زیست، و با عنوان «تغییرات اقلیمی و اثرات رژیم حقوقی نوین آن بر توسعه، منافع و امنیت ملی» در سالن نشست‌های مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد.
خبر رویدادهای مركز
سومین نشست تخصصی اتاق فکر «حقوق کودکان و نوجوانان ایران» با موضوع «حق سلامت کودکان ایران در دوران تحریم»، با حضور دکتر ابراهیم حاجیانی و با شرکت مسئولان و نمایندگان نهادهای مختلف دولتی، پزشکان، روسای بیمارستان ها، نمایندگان انجمن های مدنی، دانشگاهیان و کارشناسان حوزه کودک و سلامت در مرکز بررسی های استراتژیک برگزار شد.
خبر گزارش نشست

در مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری عنوان شد:

منازعات محلی در کشور در حال رشد است

شصت و پنجمین نشست از مجموعه نشست‌های «گفتگوهای راهبردی» با عنوان «منازعات محلی در ایران امروز» در تاریخ ۵ شهریور ۱۳۹۸ در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری برگزار شد. در این نشست ابراهیم حاجیانی و احسان هوشمند دو تن از پژوهشگران مطالعات قومی در کشور سخنرانی کردند.
گزارش نشست

در نشست تخصصی «تبادل دیدگاه‌ها درباره مسائل زاینده‌رود» مطرح شد:

راه‌حلی غیر از گفتگو وجود ندارد

نشست تخصصی «تبادل دیدگاه‌ها درباره مسائل زاینده‌رود» با حضور دکتر ابراهیم حاجیانی، دکتر سدهی سامانی، دکتر فصیحی و پژوهشگران مرکز بررسی‌های استراتژیک برگزار شد.
خبر گزارش نشست