با توجه به پیچیدگی‌های ناشی از انقلاب دیجیتال و تأثیر این تغییرات در مناسبات سیاستگذاری داخلی و بین‌المللی و از سوی دیگر فقدان راهبرد در زمینه حکمرانی سایبری کشور، این ضرورت وجود دارد تا سلسله جلساتی در این زمینه برگزار شود و این مباحث مورد بحث و گفتگو قرار گیرد. به این منظور مرکز بررسی استراتژیک ریاست جمهوری در اولین نشست با محوریت موضوع «حکمرانی سایبری و راهبرد جمهوری اسلامی ایران» در تاریخ 21 تیر 1399 میزبان متخصصان حوزه حکمرانی سایبری و حکمرانی فضای مجازی از پژوهشگاه‌ها و اندیشکده‌های مختلف ازجمله «پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات»، «پژوهشکده سیاستگذاری و اندیشکده حکمرانی شریف»، «مرکز ملی فضای مجازی»، «مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت»، «مرکز همکاری‌ها و مطالعات راهبردی بین‌المللی وزارت ارتباطات» و «وزارت امور خارجه» بود و در این جلسه، چالش‌های حوزه حکمرانی سایبری و راهبردهای پیشنهادی در این زمینه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
خبر گزارش نشست
در روز سوم تیرماه 1399 در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری نشستی با موضوع بررسی وضعیت پسماند در استان‌های گیلان و مازندران برگزار شد. در بخش اول این نشست که برخی از مقام‌های استانی و ملی حضور داشتند ضمن نمایش مستند «جای نگرانی نیست!» به کارگردانی مسعود کارگر، گزارش تهیه شده توسط مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در زمینه وضعیت پسماند در استان گیلان ارائه شد. در بخش پایانی نشست نیز حضار به بیان نظرات خود در مورد مستند و گزارش ارائه شده و همچنین وضعیت پسماند در استان‌های ساحلی و مشخصاً گیلان و مازندران پرداختند.
خبر گزارش نشست
این جلسه در تاریخ 99.4.2 با حضور آقای اللهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش‌وپرورش، دکتر صدری نوش‌آبادی معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور، دکتر خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان، آقای طاهری رئیس بخش آموزش‌وپرورش در سازمان برنامه‌وبودجه کشور، آقای حسین بر، مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌وپرورش و دکتر امانی تهرانی مشاور رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و به ریاست مشاور رئیس‌جمهور آقای دکتر آشنا در سالن تدبیر مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد.
خبر گزارش نشست