فصلنامه «مطالعات راهبردی سیاست‌گذاری عمومی» ویژه بهار 96 منتشر شد

شماره بهاری فصلنامه مطالعات راهبردی سیاست‌گذاری عمومی منتشر شد. در این شماره علاوه بر دو مقاله در مورد آینده‌نگری و آینده ایران در سال 1396، مقالات دیگری با موضوع توسعه و حقوق بشر، موانع بهره‌وری انرژی، رابطه منابع طبیعی و نظامی‌‌گری و... به چاپ رسیده‌است.
تصویر فصلنامه «مطالعات راهبردی سیاست‌گذاری عمومی» ویژه بهار 96 منتشر شد

بیست و دومین شماره فصلنامه علمی- پژوهشی «مطالعات راهبردی سیاست‌گذاری عمومی» ویژه بهار 1396منتشر شد. در این شماره 7 عنوان مقاله، یک گزارش سیاستی و یک مقاله ترجمه‌شده به شرح زیر درج شده‌است:

ابوالقاسم خندان

ناصر پورحسن، سجاد احمدیان، وحید قربانی

محمد عبدالحسین‌زاده، مهدی ثنایی، محمدمهدی ذوالفقارزاده

آرش بیدالله خانی، نصرالله حجازی

سیدعلیرضا رادمنش، لعیا الفت

ابراهیم برزگر، صیاد حسین‌زاده

معین احمدی، عباس ملکی، سعید ودادی کلانتر، محمدصادق کریمی

  • گزارش سیاستی

امیرناظمی، حسین نوروزی، محمدامین خرمی، حامد صمدی

  • ترجمه

نوشته علی پایا، ترجمه علیرضا همتی

این فصلنامه با صاحب امتیازی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، به مدیرمسئولی دکتر حسام‌الدین آشنا و سردبیری دکتر عباس ملکی منتشر می‌شود.

«بررسی مولفه‌های راهبردی امنیت ملی» در حوزه‌هایِ «سیاست اقتصادی»، «سیاست داخلی»، «سیاست خارجی»، «سیاست امنیتی– نظامی»، «سیاست محیط زیست»، «سیاست علم، آموزش و فناوری»، «سیاست سلامت و بهداشت» و «سیاست اجتماعی و فرهنگی»، «بررسی و تحلیل راهبردی سیاست‌های عمومی کشور» و «بررسی‌های راهبردی درباره پی‌آمدهای سیاست‌گذاری عمومی در کشور برای توسعه پایدار و امنیت ملی»، حوزه‌های موضوعی این فصلنامه علمی-پژوهشی را تشکیل می‌دهند. این مجله به دلیل ماهیت سیاست‌گذاری عمومی، توسعه پایدار و امنیت ملی، رویکردی بین‌رشته‌ای دارد.

برای آشنایی بیشتر با این فصلنامه، دسترسی به آرشیو، ارسال مقاله و... به تارنمای فصلنامه به نشانی http://sspp.iranjournals.ir/ مراجعه نمایید.

102576
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.