سخنرانی در دیدار با جمعی از مردم قزوین

امیدوار بودن یکی از آموزه‌های امام موسی بن جعفر/ انتخابات 96 و تقابل دو صدای متفاوت/ مقایسة کشور در سال‌های 92 و 96 از حیث تولید گندم، بازار نفت و.../ تولید سلاح‌های راهبردی در دولت یازدهم/ پیشرفت شگفت‌انگیز آبیاری مدرن در قزوین/ وضعیت بهداشت و درمان در استان قزوین/ پیشی‌گرفتن صادرات غیرنفتی برواردات کشور/ عزت و عظمت ایران از شعار تا واقعیت/ رویکرد دولت یازدهم به حضور خانم‌ها در عرصه‌های مختلف اجتماعی/ تفاوت دولت یازدهم به مثابة تفاوت صرافی با سیستم بانکی جهانی/ عزم و ارادة استوار روحانی برای اجرای خواسته‌های ملت


بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین

از لطف و محبت مردم بزرگوار، شجاع و فهیم استان قزوین و عزیزانی که در اینجا از ساعت‌ها پیش اجتماع کرده‌اند بسیار سپاسگزارم. شما تا حالا دیده اید در ایران بلندگو درست باشد؟ [خنده] ما در مسیر راه شاهد لطف و محبت مردم عزیز این استان بودیم.
سخن را باید کوتاه کنم و از نام امام هفتم، حضرت موسی بن جعفر(ع) که امروز به نام و یاد آن بزرگوار است آغاز کنم. آن امام با 14 سال زندان صبر و مقاومت را به همه مسلمانان و شیعیان آموخت و به ما یاد داد که هیچ گاه نباید از امید فاصله بگیریم؛ اینکه در روایات ما آمده "افضل اعمال امت انتظار فرج است"، انتظار فرج یعنی انتظار گشایش‌ها و روزهای پر امید و ما امروز برای [ایجاد] امید، حرکت و حماسه آفرینی آمده‌ایم.
بحث سر این نیست که ما فردی را به عنوان رئیس جمهور برگزینیم؛ من خواهش می‌کنم به این نکته‌ای که می‌گویم توجه کنید و همه ما باید به گوش همه هموطنان‌مان برسانیم. بحث سر این است که آیا از امروز به بعد مسیر آزادی بیان را می‌خواهیم ادامه دهیم یا نه؟ بحث سر این است که از امروز به بعد باز هم باید فضای امنیتی به دانشگاه‌های ما برگردد یا نه؟ بحث بر این است که فضای جامعه ما باید بازتر شود یا مثل گذشته بسته شود؟ اساس سخن این است که آیا می‌خواهیم دوباره تقابل با جهان را آغاز کنیم و سایه شوم جنگ را به کشور برگردانیم یا می‌خواهیم فضای تعامل عزتمندانه و سازنده با جهان را ادامه دهیم؟ آیا می‌خواهیم در فضای سیاسی و اقتصادی و بازار ما آرامش و ثبات حاکم باشد یا هر روز و هر ساعت نگران روز بعد و ساعت بعد باشیم؟
بعضی‌ها فضای چهار سال پیش یادشان رفته، ما در سال 92، 6 میلیون تن گندم برای تأمین نان مردم وارد کردیم و در سال 95، سه میلیون تن گندم آماده صادرات بود [تشویق حضار].
ما می‌خواهیم فضای جامعه ما به گونه‌ای باشد که بازار نفتی که از دست داده بودیم و آن را کشورهایی چون عربستان تصاحب کرده بودند، پس بگیریم [تشویق حضار]
امروز 3 میلیون و 800 هزار بشکه نفت در روز تولید می‌کنیم. بیش از یک میلیون بشکه نفت بعد از توافق هسته‌ای به تولید ما اضافه شده است؛ با آن هم ظرف 5-4 ماه ما توانستیم آخر خرداد و تیر ماه تقریباً یک میلیون تن بر صادرات نفت‌مان اضافه کنیم. قدرت صادرات نفت یعنی قدرت ملی، توان برای اینکه بازار گذشته‌مان از نو کسب کنیم، یعنی قدرت ملی. بعضی‌ها فکر می‌کنند این دولت که در حال تعامل با جهان بود، از [تقویت] قدرت نظامی خودش غافل شد؛ من به وزیر دفاع گفتم این را برای مردم با وضوح بیان کند که ما ظرف سه سال و نیم به اندازه ده سال گذشته سلاح راهبردی تولید کرده‌ایم [تشویق حضار].
ما می‌خواهیم به عنوان کشوری عزتمند و قدرتمند، قدرت خودمان را در فضای اقتصادی، کشاورزی و خدمات پس بگیریم.
امروز در استان قزوین برای آبیاری قطره‌ای اعلام شد، قبل از سال 92، کل زمین‌های کشاورزی قزوین که آبیاری مدرن داشته، 21 هزار هکتار بوده، ان شاء الله تا پایان این دولت 20هزار هکتار آبیاری قطره‌ای خواهد شد [تشویق حضار].
تمام تخت‌های بیمارستانی استان قزوین 1700 تخت بود و این دولت در حال آماده کردن هزار تخت بیمارستانی است. [پیش از این دولت] مردم در سخت ترین شرایط برای درمان و بهداشت خود بودند، اما امروز پزشکان متخصص ما به اقصی نقاط ایران اسلامی اعزام شده اند.
همۀ اینها در سایۀ تلاش، همت، شجاعت و حمایت شما مردم از دولت یازدهم بوده است. اگر رهنمودهای مقام معظم رهبری نبود و اگر حضور و حمایت مردم نبود، ما نمی‌توانستیم امروز در جایگاهی قرار بگیریم که بعد از سالیان دراز به آرزوهای بلندمان دست پیدا کنیم. سالیان دراز بود که دنبال این بودیم که [میزان] صادرات غیرنفتی بر واردات ما پیشی بگیرد، بعد از حدود 60 سال و در سال 95 به این آرزو دست یافتیم.
بحث سر شعار و واقعیت است. آیا دوباره می‌خواهیم فقط شعار بدهیم برای عظمت ایران یا در مقام عمل، عظمت ایران را بیافرینیم؟ مگر دانشگاه‌ها و دانشمندان ما در طول این سه سال و نیم، چهار پله رشد علمی بالاتر را کسب نکرده‌اند؟ مگر برای اولین بار در میان 25 کشور پیشرفته جهان سرعت رشد علمی ما اول نشد؟
امروز دانشگاه ، دانشجویان و بانوان ما در صحنه و عرصه قدرت و عظمت ایران حضور یافته اند. من چندی پیش وقتی دیدم یک اعلامیه استخدامی منتشر شده که در آن سهمیه‌ای برای بانوان نیست، آن ابلاغیه را لغو کردم [تشویق حضار] و گفتم در مشاغل مختلف زنان شایسته باید بتوانند جایگاه خودشان را کسب کنند [تشویق حضار].
شاید این خبر را نشنیده باشید که بعد از تفسیر این ابلاغیه و شرکت بانوان، مردان و جوانان ما در آزمون، بانوان ما 53 درصد را کسب کردند [تشویق حضار].
اساس بحث ما در این انتخابات این است: آیا می‌خواهیم مسیر عزت و عظمت ایران را در سراسر جهان ادامه دهیم یا نه آیا می‌خواهیم دوباره برای انتقال پول به صرافی‌ها نیازمند باشیم، یا می‌خواهیم از سیستم بانکی جهانی استفاده کنیم؟ آیا می‌خواهیم دوباره به شرایط حصر ایران برگردیم یا اینکه حصر را برای همیشه می‌خواهیم برداریم؟ [تشویق حضار]
امروز روز تصمیم‌گیری ملت بزرگ ایران است. در اولین روزها تا 29 اردیبهشت سرنوشت نه چهار سال آینده، که سرنوشت دهه‌های آینده ملت و کشور ما به دست شما مردم، کارگران، دانشجویان، کسبه، بانوان، روستاییان، شهری‌ها و به دست ملت غیور ایران ساخته خواهد شد [تشویق حضار]. [شعار روحانی، روحانی حمایتت می‌کنیم.]
من می‌خواهم یک قول و یک وعده به شما بدهم. روحانی اگر از طرف ملت بزرگ ایران شایستۀ اعتماد بود و بار مسئولیت را بار دیگر بر دوش گرفت، برای اجرای خواسته‌های ملت از هیچ کس و هیچ چیز نخواهید هراسید [تشویق حضار].
همه ما باید دست به دست هم بدهیم و متحد برای ایران، پشت سر رهبر معظم انقلاب، پشت سر قانون اساسی، برای اجرای حقوق شهروندی و حقوق ملت ایران تلاش کنیم.
راه و مسیر ما روشن است، با وحدت و اتحاد و یکپارچگی دوباره ایران، دوباره اسلام، دوباره امید، [تشویق حضار] دوباره اعتدال.
ما راه و مسیرمان را به کمک و حمایت شما دوباره ادامه خواهیم داد [تشویق حضار].
ما طرح‌هایمان را نیمه تمام باقی نمی‌گذاریم و برای رسیدن به هدف نهایی یعنی عزت ملی‌مان راهمان را ادامه خواهیم داد [تشویق حضار].
درود بر شما جوانان، درود بر مردم ایران، درود بر استان عزیز قزوین [شویق حضار].
شاد و موفق و پیروز باشید.

112647
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.