سخنرانی در دیدار با مردم اصفهان (تبلیغات انتخاباتی)

انتخابات 96/ رئیس‌جمهور مسئول امنیت کشور/ امنیت کامل در سایه اعتماد همه اقوام به دولت/ ایستادگی روحانی در برابر بستن شبکه‌های مجازی/ دولت یازدهم ویران کننده دیوارها و سازنده پل‌ها/ اصفهان قلب جهان/ اقدام دولت برای احیای دریاچه ارومیه/ عزم دولت برای احیای زاینده رود/ پیوند سیاست، مذهب و اقتصاد در میدان امام اصفهان/ اصفهان، پل سرزمین‌ها/ توان دولت برای لغو تحریم‌ها/ ادامه تعامل سازنده با جهان/ برگشت به عقب، هرگز / رد سوءاستفاده از قدرت، تریبون و سخنگویی/ رفتار دوگانه برخی افراد در مورد برجام/ حفظ برجام، سخت‌تر از به دست آوردن آن/ عزم دولت برای ویران کردن دیوارها و ساختن پل‌ها/ ایران، تشنه آرامش و خسته از تنش/ تصمیمات دولت دوازدهم برای اصفهان/ رویکرد دولت یازدهم به اشتغال/ ضرورت مشاهده برنامه و کارنامه شعار دهندگان/ انتقادهای ناروا از دولت به خاطر لغو تحریم، افزایش درآمد، سازندگی و افتتاح طرح‌ها/ برنامه‌های دولت بر اساس کارنامه گذشته آن/ حضور در انتخابات برای تساوی رسانه‌ها و تساوی حقوق مردم


بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و الصلوه علی رسوله و آله و صحبه اجمعین
مردم عزیز اصفهان، جوانان غیور این شهر، حضور شما امروز در میدان نقش جهان به معنای پیام شما جوانان اصفهان به همۀ جهانیان است.
ما آیندۀ ایران را در اختیار فریبکاران نخواهیم گذاشت؛ ما آینده ایران را در اختیار شعار نخواهیم گذاشت.
سلام و درود من بر مردم عزیز شهرستان بزرگ اصفهان؛ سلام و درود بر مردم عزیز کاشان؛ سلام و درود بر مردم نطنز و با درود؛ درود و سلام بر مردم گلپایگان و خوانسار؛ سلام و درود بر مردم اردستان و نائین؛ درود و سلام بر مردم خور، بیابانک و نجف آباد؛ سلام و درود من بر مردم لنجان و فلاورجان؛ سلام و درود من بر مردم مبارکه و شهرضا و مردم عزیز دهاقان، فریدن، فریدون شهر، چادگان، برخوار، شاهین شهر و میمه، سمیرم، آران و بیدگل، خمینی شهر، بویین و میاندشت، تیران و کرون.
مردم عزیز اصفهان! ما امروز برای تصمیمی تاریخی در نگین انگشتر جهان جمع شده ایم. اصفهان انگشتر جهان و نقش جهان نگین این انگشتر است.
[شعار حضار: دوستت داریم روحانی]
همۀ زندگی و آبروی روحانی به فدای شما جوانان.
ما برای تصمیمی مهم جمع شده ایم. جوانان، مردم اصفهان و ایران، همۀ جای جای ایران ! ما می‌خواهیم رئیس جمهور را به عنوان منتخب و نمایندۀ کل ایران انتخاب کنیم یا به عنوان نمایندۀ یک باند در کشور؟ تمام حرف در این کلمه است که آیا می‌خواهیم فردی را به عنوان رئیس همۀ ملت ایران و رئیس جمهور ایران و خادم کل ملت ایران انتخاب کنیم یا به عنوان رئیس و قیم از طرف گروهی خاص؟
مردم ! رئیس جمهور کسی است که برای امنیت کشور شما تصمیم خواهد گرفت. ما امروز صاحب امنیت هستیم و البته که این امنیت در سایۀ تلاش همۀ انسان‌های فداکار در این کشور، نیروهای مسلح، نظامی و امنیتی [به دست می‌آید]، اما من از شما می‌پرسم که همین نیروهای امنیتی و مسلح در سال‌های قبل هم که بودند. پس چطور شد که این همه امنیت وسیع را امروز در کشور شاهدیم؟ آن وقت که همۀ مردم در کنار نیروهای مسلح و متحد قرار بگیرند، امنیت کامل برای ایران ساخته می‌شود. آن روزی که مردم کرد، بلوچ، ترکمن و همۀ اقوام به دولت اعتماد پیدا کنند، آن وقت امنیت کامل در کشور برقرار می‌شود.
مردم عزیز اصفهان! جوانان! رئیس جمهور یعنی رئیس شورای عالی فضای مجازی. اگر امروز شما به اطلاعات جهان دسترسی دارید، در سایۀ دولت یازدهم است. مردم! ده بار تصمیم گرفتند که همه شبکه‌ها را ببندند و این روحانی بود که در برابر آنها ایستاد.
مردم ایران! رئیس جمهور یعنی رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی. در این دوره فضای امنیتی از دانشگاه‌ها برداشته شد.
آیا دانشگاه آزاد و امن می‌خواهیم یا دانشگاه امنیتی؟ ما، در سایۀ حضور شما مردم در این سه سال و نیم توانستیم با کمک هم دیوار را خراب کنیم و پل بسازیم. بین نصف جهان و کل جهان با دیوار تحریم فاصله انداخته بودند. مردم! در کل سال 1392، 65 هزار توریست خارجی به اصفهان آمد و فقط در فروردین امسال 85 هزار نفر توریست خارجی به اصفهان آمده است.
ما می‌خواهیم اصفهان برای جهانیان به عنوان قلب جهان بتپد؛ ما می‌خواهیم همۀ مردم جهان بتوانند به اصفهان بیایند و میدان نقش جهان را ببینند؛ ما می‌خواهیم جهانیان بیایند و تعادل بین کویر خشک در شرق اصفهان و ساختن چهار باغ و هشت بهشت را ببینند.
در این دولت یازدهم خطری بود که چهارده میلیون نفر ایرانی را تهدید می‌کرد و اگر اقدامات دولت یازدهم نبود، دریاچۀ ارومیه خشک شده بود و نمک آن چهارده میلیون نفر یعنی زندگی مردم غرب ایران را تهدید کرده بود.
ما در دولت برای چند پروژه سرمایه گذاری عظیم کردیم؛ از جمله برای دریاچه ارومیه و هور العظیم ، و این بار نوبت زاینده رود است. اصفهان به زنده بودن زاینده رود زنده می‌باشد و اصفهان افتخار تمدن و همبستگی ایران و اسلام است.
شما می‌بینید در این میدان چگونه سیاست، مذهب و اقتصاد در یک میدان به هم گره خورده و پرچم تمدن اسلام و ایران با هم در اینجا سرافرازانه در اهتزاز است.
مردم اصفهان و ایران، جوان غیور کشور؛ ما دست به دست هم داده ایم. اینجا سرزمین پل هاست. پل‌های شماست که ثبت جهانی شده است. اینجا سرزمین دیوار نیست. ما با برجام بین ایران و جهان پل برقرار کرده‌ایم و دیوار تحریم را فرو ریخته ایم.
البته اگر ملت ایران اجازه بدهد و رهبری معظم و فرهیختۀ ما یاری و هدایت کند، با همین دکتر ظریف بقیه تحریم‌ها را هم برخواهیم داشت.
[شعار : روحانی دوستت داریم. پیام ما روشنه – حصر باید بشکنه]
مردم غیور اصفهان و ایران! ما می‌خواهیم تعامل سازنده با جهان را ادامه دهیم و دانشگاه‌های ما با دانشگاه‌های جهان در ارتباط باشند و ما می‌خواهیم فناوری‌های پیشرفته را به ایران بیاوریم.
ما نخواهیم گذاشت بار دیگر بازار نفت ما را در اختیار عربستان قرار دهید؛ ما نخواهیم گذاشت گاز کشور ما را در اختیار همسایۀ جنوبی قرار دهید؛ ما نخواهیم گذاشت نفت ایران را در اختیار همسایۀ غربی قرار دهید.
[شعار حضار: به عقب بر نمی‌گردیم]
همه حرف همین کلامی است که شما می‌گویید و تمام جمله همین است؛ به عقب بر نمی‌گردیم. پیشرفت به جلو، به 1400 و عقب گرد به سال 1391؟
من در این دو سه هفته خیلی گوش کردم تا ببینم دوستان ما طرح و برنامۀ جدیدی هم به ارمغان آورده اند. دیدم بازنویسی سال‌های 1390-1391 است. ما به این سال‌ها برنمی گردیم.
[شعار حضار: به عقب بر نمی‌گردیم]
مردان قهرمان و زنان هوشیار اصفهان! روز جمعه سرنوشت ماست. اقتدار ملت ایران در روز جمعه تبلور خواهد یافت.
می‌خواهم یک جمله بگویم: اینجا اصفهان است و جایگاهی است که روح انسان نشاط کامل را لمس و احساس می‌کند. همۀ مقامات اجرایی کشور، سخنگوی دولت، همۀ استانداران و فرمانداران حواستان جمع باشد، ما نباید از قدرت، تریبون و سخنگویی سوء استفاده کنیم.
می‌گویند ما امروز برجام را قبول داریم، باور کنیم؟ شما که تا دیروز هرچه تلاش داشتید و هرچه بیلبورد در تهران بود، همه را علیه برجام استفاده کردید. شما هنگامی که ما در طول سی ماه با قدرت‌های خارجی مشغول مبارزۀ سیاسی بودیم، از پشت خنجر زدید، حال طرفدار برجام شدید؟
مردم! من به شما می‌گویم، نه اینکه فکر کنید روحانی می‌خواهد رئیس جمهور شود، من همان طلبۀ کوچکی هستم که سال 1354-1356 در اصفهان در مسجد سید و حکیم در کنار هم فریاد انقلاب می‌زدیم.
من می‌خواهم نکته‌ای را به شما بگویم که حفظ برجام سخت تر از به دست آوردن برجام است؛ نگهداری برجام سخت تر از به دست آوردن برجام است. حفظ صلح بالاتر از به دست آوردن صلح است و حفظ امنیت بالاتر از به دست آوردن امنیت است.
[شعار حضار: به عقب بر نمی‌گردیم]
با همین شعار روز جمعه پای صندوق می‌رویم. ما در کنار زحمات و تلاش شما مردم دیوار را خراب کردیم و پل ساختیم. نمی‌گذاریم پل‌ها را خراب کنید و دیوار بسازید. شما برای چه این همه تلاش می‌کنید و در اتاق فکرتان نشسته اید و می‌گویید به هر قیمتی شده روحانی نباشد؛ برای چه؟ شما فکر می‌کنید اگر روحانی نباشد تحریم برمی‌گردد؟ و این ملت می‌گذارد که تحریم برگردد؟ شما فکر می‌کنید اگر روحانی نباشد، فضای دانشگاه را امنیتی می‌کنید؟ مگر جوان‌ها می‌گذارند؟ شما فکر می‌کنید اگر روحانی نباشد. شما فضای مجازی را می‌بندید، مگر این مردم می‌گذارند؟
مردم، ما آرامش را می‌خواهیم. همان طور که در مقدمۀ کتاب برنامه دولت دوازدهم برای شما نوشته ام که ما تشنه آرامش هستیم. تنش را دوست نداریم و ایران و اصفهان آرام را می‌خواهیم. ما با هم در این سه سال و نیم قدم هایی را برداشته ایم و باید با هم قدم‌های دیگر برداریم.
ما قطار سریع السیر اصفهان را تصویب ، تأمین اعتبار و اجرای آن را شروع کرده ایم.
می خواهیم با هم در دولت دوازدهم اینها را به اتمام برسانیم و با هم تصمیم گرفته ایم فرودگاه عظیم و بزرگ بین المللی را در اصفهان به وجود بیاوریم و همۀ اقدامات مقدماتی آن را انجام داده ایم و در دولت دوازدهم می‌خواهیم آن را تکمیل کنیم. می‌خواهیم برای اشتغال جوانان تحصیل کرده دست به دست بدهیم، نه با شعار بلکه در عمل.
مردم ایران! آنهایی که در طول هشت سال نتوانسته اند حتی اشتغال خالص صد هزار نفر را دست کنند، آیا می‌توانند برای شما اشتغال میلیونی درست کنند؟ ما اشتغال را بدون منت، با اخلاص و با کمک شما درست می‌کنیم، به همان دلیل که در سال 1395 حدود 650 هزار اشتغال ایجاد کرده ایم.
من یک نکته را از شما می‌خواهم. ملت ایران ! کسانی که امروز برای آینده شعار می‌دهند، به دو چیز نگاه کنید، برنامه شان را ببینید و بخوانید که غیر از پمپاژ پول و ایجاد تورم راه حل دیگری هم بلد هستند یا خیر؟
مسئله بعدی کارنامۀ آنها را هم نگاه کنید که در سال‌های گذشته چه کار کرده اند. ما می‌توانیم با کارنامه و برنامه تصمیم بگیریم.
مردم عزیز اصفهان! جوانان عزیز! خوب گوش کنید، نتوانسته ام تشخیص بدهم بلکه شما به من کمک کنید. می‌گویند این دولت اشتباه برزگی انجام داده است. می‌گوییم چه کار کرده است؟
می گویند در سال 1392 که آمده، اول به فکر این بوده که تحریم را بردارد و بعد به فکر این بوده که درآمد کشور را زیاد کند و بعد به فکر ساختن کشور افتاده و آخر این دولت در حال افتتاح است. به ما می‌گویند چرا برعکس عمل نکرده اید، اول سال 1392 افتتاح می‌کردید!
باز هم راه ما این است که اول با هم تدبیر می‌کنیم، در کنار هم تلاش می‌کنیم، منابع آن را آماده می‌کنیم، می‌سازیم و بعد با افتخار افتتاح می‌کنیم. همان طور که ورزشگاه نقش جهان و فازهای اول و دوم قطار شهری و مترو را افتتاح کردیم و همان طور که در سال گذشته 1150 کارگاه تولیدی کوچک و متوسط را در استان احیا کردیم. ما برنامه‌ای بر مبنای کارنامه گذشته داریم و راه و مسیرمان را ادامه خواهیم داد.
جوانان عزیز می‌خواهم به این جمله من توجه کنید، ما می‌خواهیم جمعه پای صندوق آرا برویم. چرا؟ برای اینکه می‌خواهیم برخی از نهادها، روزنامه‌ها و سایت‌ها حاشیۀ امنیتی نداشته باشند. ما می‌خواهیم همه روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها، سایت‌ها، و همه بنگاه‌های تولیدی در سراسر کشور با هم مساوی باشند. ما برای تساوی حقوق ملت پای صندوق خواهیم رفت و برای رفع تبعیض ناروا و ظالمانه پای صندوق خواهیم رفت. دوباره سلام برآزادی، دوباره سلام بر اعتدال، دوباره سلام بر اصلاحات، دوباره سلام بر اصولگرایی معتدل و دوباره سلام بر امید ایرانیان. مردم بدانید پای صندوق خواهیم رفت با این شعار: دوباره ایران، دوباره اسلام، دوباره اعتدال و دوباره امید. درود بر ایران و اصفهان.
شاد و موفق و سربلند باشید.

112889
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.