سخنرانی در دیدار با مردم خرم آباد (تبلیغات انتخاباتی)

راه دولت: ملیت صددرصدی و اتحاد/ راهکارهای دولت در چهار سال گذشته/ وضعیت کشاورزی در دولت یازدهم/ گازرسانی و آبرسانی در لرستان/ فاصله کشور تا نقطه مطلوب/ سؤالات خنده‌دار از دولت: چرا اول کار و بعد افتتاح؟ / اهداف دولت دوازدهم/ کساد بازار کاسبان تحریم/ آشنایی روحانی باکشور و مسائل و مشکلات آن/ تحقق وعده دولت در خصوص گندم/ اقدامات دولت در زمینه آب/ تداوم راه پیشرفت کشور/ شعارهای دولت دوازدهم: آزادی، امنیت، آرامش و پیشرفت/ انتخابات سرنوشت‌ سال 96/ شکوفایی معادن لرستان در دولت دوازدهم/ توسعه گردشگری/ درخواست از جوانان برای رساندن پیام دولت به روستاییان: قطع یارانه‌ها، هرگز/ آزادی بیشتر در دولت دوازدهم/ افتخار به بسیج، سپاه،‌ شهدا و.../ نیکو بودن هرچیز به جای خود/ پایان دوران پرونده‌سازی و تخریب/ 29 اردیبهشت: 11+1/ اختلاف، تبعیض، فقر، بیکاری، اعتیاد، فساد، ویژه‌خواری: هرگز


بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین والصلاه علی رسول الله و آله و صحبه اجمعین
مردم عزیز استان لرستان با این همه وفا و مردانگی، درود و سلام من بر همه خطه‌های لرنشین ایران، سلام و درود بر مردان غیور و قهرمان لرستان، درود و سلام بر مردم بلند و بزرگوار و فهیم خرم آباد، سلام و درود بر مردم ازنا، بر مردم الیگودرز، سلام و درود بر بروجرد، بر پلدختر، سلام و درود بر درود، بر دلفان، بر سلسله، بر کوهدشت، بر رومشگان، بر دوره چگنی، بر جای جای استان و خطه سرسبز زاگرس مرکزی، لرستان!
مردم خرم آباد، من باز هم در دفعات گذشته خدمت شما رسیدم و شما را دیدم اما امروز شور دیگری را در شما می‌بینیم. شما آمده اید بگویید که می‌خواهید روحانی باز هم خدمتگزار شما باشد. افتخار من خدمت به مردم ایران و لرستان عزیز است. ما راهی را به نام اتحاد و وحدت ملت بزرگ ایران و ملت 100 درصدی ایران انتخاب کردیم.
ما می‌خواهیم همه جناح‌ها و گروه‌ها، اصولگرا و اصلاح‌طلبان، معتدلین، اقوام و مذاهب همه و همه در کنار هم به عنوان ایران متحد باشیم. ما نمی‌پذیریم که یک جناحی منزوی باشد. ما نمی‌پذیریم که گروهی اقلیت بخواهد بر افکار اکثریت مردم حکومت کند.
مردم ما با هم چهار سال پیش راهی را انتخاب کردیم؛ راه آرامش، راه ایستادگی در برابر اختلافات، راه وحدت و اتحاد و همبستگی. در آن فضای وحدت و آرامش کشور را برای پیشرفت و حرکت به سوی تعالی آماده کردیم.
مردم ما راه و مسیر درست و صحیحی را انتخاب کردیم.
[شعار حضار: درود بر خاتمی، سلام بر روحانی!]
امروز روز مشارکت عمومی مردم ایران است. حق بزرگ مردم، حق مشارکت و حضور پای صندوق آراء برای ساختن ایران سربلند و پرآوازه است.
مردم من از شما می‌پرسم، امروز آرامش در جامعه بیشتر است یا سال 91؟ من از شما می‌پرسم آیا بازار کالا در سال 91 آرام تر بود یا امروز؟ من از شما می‌پرسم، آیا قیمت اجناس ساعتی در سال 91 بالا می‌رفت یا امروز احساس آرامش بیشتر نمی‌کنیم؟
مردم ما هنوز مشکلات فراوانی داریم. اما به عقب نگاه کنیم، آیا بسیاری از مجتمع‌های کشاورزی، صنعتی و دامپروری شما که سال 91 تعطیل بود برخی از آنها امروز راه‌اندازی نشده است؟ آیا آنچه در سال-های گذشته برای کشاورزی شما بود امروز ما کشاورزی بهتری نداریم؟ ما امروز هم به برکت آسمان هم به برکت لطف خدا هم به برکت باران هم در سایه تلاش و ایثار کشاورزان و هم در سایه برنامه هایی که برای آبیاری مدرن در این استان اجرا شد، 12 هزار هکتار آبیاری مدرن در این سال‌ها اجرا شد، سه سد بزرگ افتتاح شد و سد بزرگ چهارم در حال آبگیری و افتتاح است. کارخانه‌های زیادی راه اندازی شد و باز هم راه اندازی خواهد شد.
مردم من از شما می‌پرسم، در لرستان 320 روستا گاز داشتند، در طول این سه سال و نیم از 300 روستا به 720 روستا رسیده است. آیا گازرسانی به روستاها در طول این چند سال دو برابر نشده است؟ آیا آبرسانی به روستاها بیشتر نشده است؟ آیا وضع روستاها بهتر نشده است؟
اما در عین حال تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز راه زیادی در پیش داریم. هنوز باید به روستاهای فراوانی گازرسانی شود. هنوز باید روستاهای فراوانی آبرسانی شود. هنوز باید خط ارتباطات به روستاهای دیگر برسد. هنوز باید راه‌های روستایی ما آبادتر شود.
آیا وضع بهداشت و درمان در این سه سال و نیم بهتر نشده است؟ آیا بیمه درمانی برای همه مردم مقرر نشده است؟ اما در عین حال هنوز ما راه درازی در پیش داریم تا مردم بتوانند از همه ابزار سلامت و درمان در سراسر کشور استفاده کنند.
ما امروز جمع شده ایم که بگوییم ما می‌خواهیم برای تحول ایران، پیشرفت ایران، حرکت جوانان، آزادی جوانان، شغل و اشتغال جوانان و رفع معضل بیکاری قدم‌های جدی تری را برداریم.
سؤال عجیب و غریبی از ما می‌کنند، می‌گویند روز اولی که شما آمدید چطور برای افتتاح نرفتید و ماه‌های آخر برای افتتاح می‌روید؟ من فکر می‌کردم این سؤالات برای همه کودکان جامعه ما هم روشن است. روز اول ما با این مردم با هم عهد بستیم، روز اول ما با این مردم به میدان کار و فعالیت آمدیم. روز اول ما با این مردم تصمیم گرفتیم، بعد رفتیم بودجه اش را تهیه کردیم، بعد با همکاری مردم کارخانه‌ها و مزارع را ساختیم و به افتتاح رسیدیم. امروز می‌خواهیم با خرسندی افتتاح کنیم.
مردم عزیز و بزرگوار، ما در چهار سال آینده دست به دست هم خواهیم داد و دو هدف بزرگ را باید دنبال کنیم؛ اولین هدف رفع فقر و محرومیت در ایران است. مردم عزیز و بزرگوار، می‌گویند چرا حقوق محرومین را سال قبل تصمیم گرفتید اضافه کنید و امسال برای مددجویان، بازنشستگان و محرومین اولین قدم را برداشتید؟ من می‌خواهم یک دقیقه تحمل کنید تا توضیح بدهم. مردم، ما در تحریم بودیم. بازار نفت ما را عربستان گرفته بود. مردم، چاه‌های نفت ما را قفل زده بودند، راه تجارت را بسته بودند. ما ناچار بودیم اول راه را باز کنیم، تحریم را برداریم و بتوانیم نفت بیشتری تولید کنیم و بفروشیم. امروز که پول نفت ما مقداری بیشتر شده است تصمیم گرفتیم این پول را به محرومان بدهیم.
آنها چه می‌گویند، آنها می‌گویند تحریم ادامه می‌داشت و ادامه می‌یافت تا کاسبان تحریم و جیب هایشان پرتر می‌شد. ما می‌گوییم باید قدرت مالی کشور بیشتر و بیشتر شود و اولین قدمی که برداشته می‌شود آنکه زندگی محرومان بهبود یابد. من به شما مردم ایران و لرستان قول می‌دهم که تا پایان دولت دوازدهم فقر مطلق در ایران برای همیشه رخت بربندد.
مردم عزیز ایران، من از ابتدای دولت یازدهم هرچه به شما گفتم با هم تعهد بستیم و به شما تعهد دادم پای تعهد خودم ایستادم. امروز هم اگر چیزی می‌گویم پای تعهد خودم خواهم ایستاد. من کشور را می‌شناسم. مشکلات این کشور را می‌شناسم. من در سال‌های فراوان معضلات این کشور و پیچ و خم این کشور را دیده ام و می‌دانم چگونه ما باید در برابر این مشکلات راه حل‌های عملی و واقعی را پیش روی مردم ایران بگذاریم.
من به شما وعده دادم به جای اینکه سالانه شش میلیون تن گندم از خارج وارد کنیم در گندم خودکفا خواهیم شد. من به وعده خودم عمل کردم و در گندم خودکفا شدیم. ما در محصولات دیگر در مسیر خودکفایی حرکت می‌کنیم.
مردم من به شما گفتم برای مسئله آب بیشترین سرمایه گذاری را در ایران انجام خواهیم داد و انجام دادم. مشکل آب کشور یک ساله به وجود نیامده است تا یک ساله حل شود اما بدانید قدم هایی که در زمینه آب در این سه سال برداشته شده است بیش از هشت سال گذشته در این کشور است. قدم هایی که برای آب روستایی در این سه سال برداشته شده است بیش از هشت سال گذشته است. برای 5200 روستا آبرسانی انجام شده است.
ما آنچه وعده دادیم به دنبال اجرای آن هستیم. البته این شما بودید که با حضورتان، همکاری تان و با تلاش، ایثار و فداکاری و همراهی تان، آنچه ما به دست آوردیم در سایه حضور شما، تلاش شما و اصلاحات و اعتدالیون و اصولگرایان معتدل بود.
ما امروز در اینجا جمع شده ایم که بگوییم راه پیشرفت کشور را ادامه خواهیم داد. ما در اینجا جمع شده ایم تا بگوییم آزادی و پرنده آزادی را به پرواز درخواهیم آورد. ما در اینجا جمع شده ایم که بگوییم اصلاحات منزوی نخواهد شد. ما در اینجا جمع شده ایم تا بگوییم اعتدال منزوی نخواهد شد. ما در اینجا جمع شده‌ایم که بگوییم با اصولگرایان با برادری و همکاری و مهربانی رفتار خواهیم کرد. ما در اینجا جمع شده‌ایم تا بگوییم مخالف هم حق دارد حرف بزند. ما در اینجا جمع شده‌ایم تا بگوییم منتقدان هم می‌توانند با صدای بلند ندای خود را به گوش مردمان برسانند.
[شعار حضار]
من همان طور که در شعار این انتخابات گفته ام اولین کلام آزادی است. دومین کلام امنیت واقعی در جامعه است. سومین کلام آرامش است و کلام چهارم پیشرفت ایران عزیز است. مردم بدانید روز جمعه روز سرنوشت ایران عزیز است.
[شعار حضار]
فکر نکنید برای چهار سال تصمیم می‌گیرید، گاهی تصمیم چهار سال آثارش برای چهل سال در کشور باقی می‌ماند. مردم عزیز و بزرگوار لرستان بدانید که باید همه پای صندوق آراء حضور پیدا کنند. اگر همه پای صندوق آراء رفتیم گره‌های کشور گشوده خواهد شد. شما تردید نکنید ما به سمت قرن آینده در حال حرکت هستیم. ما به سمت سال 1400 که قرن پانزدهم است حرکت می‌کنیم. باید کشور را برای پیشرفت شایسته قرن آینده آماده کنیم.
[شعار حضار: روحانی، دوستت داریم!]
روحانی به فدای مردم ایران و مردم لرستان. همه ما به فدای ایران و اسلام. همه ما به فدای راه مولای مان علی (ع). ما راهمان را ادامه می‌دهیم. ما از دلواپسان هراس نداریم. ما با امید مسیرمان را طی خواهیم کرد. ما نخواهیم گذاشت فریبکاران سخن ناروا را در این جامعه بر گوش مردم بخوانند.
مردم عده‌ای باز می‌خواهند با پمپاژ پول در میان مردم چند صباحی مردم را بفریبند و اجناس را چند برابر کنند، ما این راه را نمی‌خواهیم. جوان‌های ما شغل پایدار می‌خواهند. جوانان ما درآمد مکفی می‌خواهند. کشور ما به راه اندازی تولید نیاز دارد. لرستان باید مرکز کشاورزی و صنعت و معادن ایران باشد. در دولت دوازدهم باید همه معادن این استان شکوفا شود و از خام فروشی جلوگیری شود تا این استان شاهد تحول بزرگی باشد.
مردم عزیز و بزرگوار لرستان، ما باید شرایط را برای کار، تولید، کشاورزی نوین، صادرات و گردشگری آماده کنیم. هر روستای شما می‌تواند در کنار کشاورزی و صنایع دستی با گردشگری و جذب گردشگران داخلی و خارجی متحول شود. ما راه را برای توسعه گردشگری ایران آماده خواهیم کرد.
جوانان عزیز، پیام این دولت را به همه روستاییان برسانید. خواهش می‌کنم این پیام را به همه روستاییان برسانید. آنها که می‌گویند اگر این دولت ادامه پیدا کند یارانه‌ها قطع می‌شود دروغ می‌گویند. یارانه ادامه می‌یابد. ولی تنها یارانه کافی نیست، ما با توسعه بیمه درمانی برای مردم، با توسعه نظام اجتماعی برای مردم، با بالا بردن مستمری همه مددجویان، با توسعه سبدهای کالای غذایی، با افزایش حقوق بازنشستگان و کارمندان؛ مردم من به شما پیمان می‌دهم، من با شما عهد می‌بندم که در دولت دوازدهم شما با آزادی بیشتر مواجه خواهید شد. در دولت دوازدهم دست به دست هم می‌دهیم و در برابر انحصارگران و اقتدارگرایان می‌ایستیم.
ما با همه برادریم. ما با همه جوانان برادریم. ما با همه نهادهای انقلابی دوست هستیم. رفتار ما رفتار برادرانه است. اما یک چیز می‌خواهیم، ما قیم نمی‌خواهیم. ما به شهیدانمان افتخار می‌کنیم. ما به بسیج مان افتخار می‌کنیم. ما به سپاه و ارتش مان افتخار می‌کنیم. ما به مردم مان افتخار می‌کنیم ولی می‌گوییم هر کس کار خودش را انجام بدهد. دست نظامیان را می‌بوسیم اما نظامیان کار نظامی را انجام بدهند. دست همه ایثارگران را می‌بوسیم اما می‌گوییم هر چیز به جای خویش نیکوست.
مردم عزیز و قهرمان خرم آباد مردم لرستان جوانان غیور، روز جمعه ایران جدید را خواهیم ساخت. روز جمعه می‌گوییم دوران پرونده سازی پایان یافته است. روز جمعه با صدای بلند با رأی مان خواهیم گفت که تخریب و نابودی اخلاق پایان یافته است. روز جمعه پای صندوق آراء می‌رویم و زندگی آرام تر، با آرامش بیشتر و امنیت بیشتر و وحدت بیشتر با پیشرفت بیشتر را در ایران خواهیم ساخت.
مردم عزیز، من در استان‌های دیگر هم از مردم تقاضا کردم، از شما مردم غیور لرستان هم می‌خواهم تقاضا کنم، روز جمعه صبح تنها به سمت صندوق نرویم، 1+11، ما برای دولت دوازدهم حرکت می‌کنیم. هر نفر از ما دست یازده نفر دیگر را می‌گیرد. دوازده نفری پای صندوق آراء خواهیم رفت.
مردم عزیز و غیور لرستان، می‌خواهم چند شعار را با هم و هم صدا بگوییم. همه با هم فریاد بزنیم، همه با هم بگوییم: اختلافات هرگز، تبعیض هرگز، فقر هرگز، بیکاری هرگز، اعتیاد هرگز، ویژه خواری هرگز، فساد هرگز، زمین‌های نجومی هرگز، سوءاستفاده از مقدسات دین هرگز!
[شعار حضار: روحانی، پیروزی ات مبارک!]
اگر ما دست به دست هم بدهیم در همه جا پیروز خواهیم بود.
حالا می‌خواهم همه با هم بر آزادی و تدبیر سلام کنیم.
مردم بر اعتدال، سلام بر تدبیر، سلام بر امید، سلام بر اسلام رحمانی، سلام بر اشتغال، سلام بر آزادی، سلام بر امنیت، سلام بر پیشرفت، سلام بر بلندآوازی لرستان، سلام بر مردم لرستان، سلام بر اندیشمندان لرستان، سلام بر شهیدان لرستان، سلام بر مردم؛ دوباره ایران، دوباره اسلام، دوباره اعتدال، دوباره امید!
شاد و پیروز و موفق باشید.

112890
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.