سخنرانی در دیدار با مردم اردبیل ( تبلیغات انتخاباتی)

شعارهای فریبکارانه برای فریب ملت ایران/ تاراج اموال ملت ایران از سوی برخی افراد/ تعلل و قصور دولت گذشته در مقابل دست‌اندازی امریکا به اموال ایران/ سکوت مخالفان دولت در مقابل لغو قطعنامه‌ها و تحریم‌ها/ سکوت مخالفان در خصوص توفیقات دولت/ دعوت از مردم برای حضور در پای صندوق آراء برای اصلاح صدا و سیما/ ندیدن توفیقات دولت از سوی مخالفان/ تکذیب شایعات مخالفان دولت در خصوص مسئله اخلاق در مدارس/ آزادی مخالف در دولت روحانی/ درخواست از مردم برای عکس‌العمل نشان ندادن در مقابل پاره کردن تصویر روحانی/ مخالفان از پیش باخته/ بشارت ایجاد منطقه آزاد تجاری در اردبیل/ کانال کشی اراضی کشاورزی/ اتهام به معلمان و دانش‌آموزان/ دروغ پراکنی علیه دولت/ تخصص برخی کاندیداها در پخش آرد و.../ ناراحتی و نگرانی کاسبان تحریم/ درخواست روحانی از مخالفان: انتقاد به جای تخریب/ افشاگری‌های دکتر جهانگیری/ تشکر از خاندان‌های بزرگ ایرانی


بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین

مردم غیور اردبیل، سلام! همه جای جای این سرزمین رفیع غیور، سلام! سلام بر مردم شهرستان اردبیل! سلام بر مردم غیور نمین! سلام بر مردم نیر! سلام بر مردم سرعین! سلام بر مشکین شهر! سلام بر پارس آباد! سلام بر گرمی! سلام بر بیله سوار! سلام بر خلخال! سلام بر کوثر! سلام بر همه دختران شایسته ایران! سلام بر همه پسران غیور ایران!
امروز روز تصمیم ملت ایران در برابر بر همه آنهایی است که می‌خواستند ایران را در حصر و تحریم نگه دارند. امروز روز تصمیم ملت در برابر آنهایی است که می‌خواهند ما را به سال 91 برگردانند. ملت ایران به عقب برنمی گردد. ملت ایران تسلیم شعارهای فریبکارانه شما نخواهد شد.
شما فکر کرده اید با تبلیغات دروغین در اطراف شهرها و روستاها موفق می‌شوید؟ کی بوده که مردم ایران با آرد و نبات تسلیم شده اند؟
[شعار حضار]
ما نخواهیم گذاشت آنهایی که 8 میلیارد دلار پول ایران را خوردند دو مرتبه بر مردم مسلط شوند. این آقا را گرفته اند و به زندان برده اند، 7/2 میلیارد که با سودش می‌شود 8/3 میلیارد؛ آنهایی که نامه را امضا کرده اند و این پول را به او داده اند، الان در ستادی مشغول فعالیت هستند.
بیایید جواب ملت ایران را بدهید؛ چرا اموال مردم را تاراج کردید؟ سه میلیارد و 600 میلیون پول ملت ایران دست امریکایی‌ها بود؛ اینها علیه امریکا شعار می‌دادند، بعد پول‌های ملت را دست امریکایی‌ها داده بودند.
حالا این سه میلیارد و 600 که اگر با سودش حساب کنیم ، از پنج شش میلیارد هم بالاتر می‌رود، در اختیار آنها بوده؛ از زمانی که حس کردند ممکن است امریکا این پول را تصاحب کند، ده ماه وقت داشتند که این پول را به ایران برگردانند؛ چرا پول ملت ایران را به کشور برنگرداندید؟
شما که پول ملت ایران را این چنین سهل و آسان در حلقوم دشمن گذاشتید، انقلابی هستید؟ شما طرفدار اصول و اصول گرایی هستید؟ شمایی که در دوران قدرت تان نتوانستید یک دلار پول ملت را برگردانید، اما ما یک میلیارد و 700 میلیون دلار از حلقوم امریکا بیرون کشیدیم وبه ایران آوردیم.
[شعار حضار: روحانی، روحانی]
من یک سؤال از شما مردم می‌کنم؛ سال 92 و قبل از آن را یادتان باشد، الان در سال 96 هستیم؛ چطور الان کسی از حقوق هسته‌ای صحبت نمی‌کند؟ چه شد؟ برای اینکه شما ملت بزرگ ایران با هدایت مقام معظم رهبری در این سه سال و نیم حقوق هسته‌ای را باز ستاندید.
[شعار حضار: روحانی دوست داریم]
من سؤال می‌کنم، چرا در این مدت تبلیغات انتخاباتی ، دیگر از قطعنامه‌های شورای امنیت اسم نمی‌برید؟ چون دولت یازدهم با حمایت مردم و هدایت مقام معظم رهبری تمام قطعنامه‌ها را لغو کرد.
دیگر چرا از آن همه قطعنامه‌های آژانس، 12 قطعنامه‌ای که می‌خواست مردم را به جنگ بکشاند یاد نمی‌کنید؟ چون همه آن پرونده‌ها بسته شد.
چرا دیگر از تورم برای مردم حرف نمی‌زنید؟ کجا رفت تورم 51 درصدی مواد خوراکی؟ چرا دربارۀ صورت مسئله‌های اصلی که این دولت توانست حل کند، سکوت کرده اید؟ چرا از واردات گندم حرف نمی‌زنید؟ چرا از کشاورزان اردبیل تشکر نمی‌کنید؟ پارسال 600 هزار تن کشاورزان اردبیل تولید کردند.
چرا از خود کفایی گندم حرف نمی‌زنید؟ چرا از امسال که سه میلیون گندم آماده صادرات بوده، صحبت نمی‌کنید؟
در خوزستان که یک میلیون و 200 هزار تن گندم از کشاورزان خوزستانی خریداری شده بود، دیروز برای اولین بار یک کشتی بزرگ در خوزستان پهلو گرفته بود تا گندم ما را صادر کند.
[شعار حضار علیه صدا و سیما]
همه جمعه پای صندوق بیایید تا صدا و سیما درست شود. به خاطر کارمندهای مظلوم صدا و سیما پای صندوق‌های رأی بیایید. به خاطر خبرنگارهای مظلوم صدا و سیما پای صندوق‌های رأی بیایید. به خاطر کارکنان فنی مظلوم و محروم صدا و سیما پای صندوق‌های رأی بیایید. صدا و سیمای ما را از دست این باند خلاص کنید.
[شعار حضار: روحانی، روحانی]
من از شما می‌پرسم، این همه حرف‌های ناروا زدید، آیا بهداشت و درمان کشور بهتر نشده است؟ این همه تخت بیمارستانی، اعزام پزشک، خانه‌های بهداشت، و این همه قدم هایی که برداشته شده را چشمان تیزبین زیبای شما نمی‌بیند؟
[شعار حضار: پیام ما روشنه، حصر باید بشکنه]
مردم ایران! روز جمعه قدرت خودتان را در برابر انحصارگران نشان دهید. روحانی اگر هیچ کاری نکرده، یک کارکرده ....
[شعار حضار]
غیور مردان اردبیل! سرزمین مؤذن ملکوتی! سرزمین مدح زیبای اهل بیت! سرزمین قمربنی هاشم!
جوانان، دانشجویان دانش آموزان، معلمان ! امروز فریاد بزنید، امروز با موبایل‌ها و تلفن هایتان بگویید که آنچه راجع به مسئله اخلاق در مدارس می‌گویند، دروغ است، دروغ است.
[شعار حضار: دروغ است، دروغ است.]
شما آن بنده خدا آن طلبه را می‌فرستید که واقعیت‌ها را به مردم نگویند و خلاف بگویند؛ بابا! جمعه تمام می‌شود، شنبه‌ای هم می‌آید. چه جور آب و صابون بیاوریم رویتان را بشوییم!
[شعار حضار: روحانی، روحانی]
جوانان عزیز! دختران و پسران! اگر روحانی کاری نکرد، آن قدر به شما آزادی داد تا 12 نفر به اینجا بیایید و شعار بدهید .
این آزادی را از دولت روحانی دارید.
من یک نکته‌ای می‌خواهم بگویم، یک دقیقه توجه کنید، به حرف بداخلاق‌ها هم توجه نکنید، من به عنوان کاندیدا، من به عنوان رئیس جمهور ایران، من به عنوان رئیس شورای عالی دفاع ایران، از تمام مردم ایران خواهش و التماس می‌کنم، اگر تمام عکس‌های روحانی را پاره کردند، عکس العمل نشان ندهید.
[شعار حضار]
جوان‌های غیور، دختران و پسران! می‌دانم برایتان سخت است، اما اگر جلوی ستاد روحانی به روحانی فحش دادند، جواب ندهید. اینها هدف دیگری دارند، اینها باخته اند.
[شعار حضار: روحانی، روحانی]
اینها در اخلاق باخته اند؛ اینها در سیاست باخته اند؛ اینها در صداقت باخته اند. فقط بلدید اتوبوس کرایه کنید و...؛ بعداً من پایتان حساب می‌کنم! دولت دوازدهم شما را پای میز حساب خواهد آورد.
[شعار حضار]
جوان‌های اردبیل! ما راهمان را برای پیشرفت استان اردبیل ادامه خواهیم داد. همان طور که در این دولت، ظرف ماه‌های آینده راه آهن را به پنج استان ایران می‌رسانم، در دولت دوازدهم سوت قطار را در اردبیل خواهید شنید.
من لایحه منطقه آزاد تجاری را به مجلس برده ام؛ اردبیل صاحب منطقه تجاری آزاد خواهد شد.
مردم، یک کلمه را گوش کنید؛ در عرض این سه سال و نیم ، با طرح هایی که ادامه دارد، پنج هزار میلیارد تومان اعتبار برای آب و برق اردبیل تخصیص یافته.
همان طور که در سفر استانی به شما قول دادم، 62 هزار هکتار زمین کشاورزی کانال کشی خواهد شد. این فقط وعده نیست، دوازده و نیم هزار هکتار تا کنون اجرا شده و بقیه هم اجرا خواهد شد.
[شعار حضار: روحانی، روحانی]
سرزمین غیرت ایران، اردبیل گوش کن! غیرت دینی و عشق به خاندان رسالت مردم اردبیل و مردم ایران به شما اجازه نمی‌دهد که به معلمان کشور تهمت بزنید. ما معلمان را دوست داریم، ما دانش آموزان را دوست داریم.
شما راست می‌گویید که در دهات رفته اید و گفته اید دولت روحانی گفته در مدارس قرآن و نماز نخوانند؟ شرمتان باد! آخر برای چهار تا رأی این همه دروغ نمی‌خواهد! جمعه می‌رویم پای صندوق رأی.
[شعار حضار]
مردم روستاها! عزیزان من در سراسر کشور! آیا در این دولت، در استان اردبیل ...
[شعار حضار: پیام ما روشنه، حصر باید بشکنه]
من نمی‌دانم چرا بقیه کاندیداها فقط راجع به پول و آرد پخش کردن صحبت می‌کنند؟ چرا راجع به آزادی صحبت نمی‌کنند؟ چطور راجع به محیط دانشگاه صحبت نمی‌کنند؟ یعنی می‌خواهید فضای امنیتی را به دانشگاه برگردانید؟ دیگر نمی‌شود برادر! تمام شد، گذشت آن دوران!
ناراحت هستید تحریم برداشته شده است؟ کاسبان تحریم، ناراحت‌اید؟ می‌خواهید تحریم را برگردانید؟ تحریم برنمی‌گردد. شما می‌خواهید با دنیا مذاکره کنید؟ شما بلدید با دنیا مذاکره کنید؟ شما زبان دنیا را می‌فهمید؟ شما در فهم زبان ملت خودتان گرفتارید!
ما نمی‌گذاریم تبعیض به این کشور برگردد. ما رشته‌های زبان آذری را در دانشگاه‌ها تدریس می‌کنیم.
[شعار حضار]
ما در دولت دوازدهم به شما مخالفین هم آزادی کامل می‌دهیم. چهار سال دولت را تخریب کردید، اما یک خواهش دارم؛ لطفاً از این به بعد به جای تخریب، انتقاد کنید.
آن آقا گفت، در رسانه در دولت قبل به ما می‌گفتند برای اینکه بگیرد، شش تا تعریف کنید، یک انتقاد؛ در دولت شما به ما گفته اند شش تا تخریب کنید، یک انتقاد! دست بردارید!
[شعار حضار علیه صدا و سیما]
مردم عزیز اردبیل، مردم عزیز آذربایجان؛ همه ترک‌های ایران، همه جوان‌های ایران، همه رأی دومی‌ها برای رأی اولی‌ها تعریف کنند که در سال92 چه حماسه‌ای را آفریدند. رأی اولی‌ها باید در صف اول صندوق‌ها در روز جمعه باشند.
جوانان، زنان، مردان، روستاییان! یک به اضافه یازده؛ با تماس، موبایل و تلفن همه دوستانتان را پای صندوق آرا بیاورید. آخر ترامپ دارد به منطقه می‌آید! برخی از دشمنان ایران هم دارند به منطقه می‌آیند! جواب محکم را در روز جمعه پای صندوق آرا بدهید.
قدرت نظام، رهبری، انقلاب و ملت ما در سایه آن است که جمعه همه پای صندوق آرا باشیم.
من از برادرم دکتر جهانگیری تشکر می‌کنم.
[شعار حضار: اسحاق دوستت داریم.]
دیدید با چه زبان صریح و روشنی دروغ‌ها را افشا کرد؛ مرد خدومی که بیشترین خدمت را در سال‌های گذشته برای اقتصاد مقاومتی ایران انجام داد؛ هم آمدنش قشنگ و زیبا بود، هم نحوه رفتن و واگذاری اش بسیار زیبا بود.
ما همه متحدیم و دست به دست هم خواهیم داد. من از همه خاندان‌های بزرگ ایران، ازخاندان امام عزیزمان، امام خمینی(ره)، تشکر می‌کنم؛ از خاندان شهید مطهری و شهید بهشتی تشکر می‌کنم، از خاندان آیت الله طالقانی تشکر می‌کنم، از خاندان دوست عزیز و قدیمی‌ام، آیت الله موسوی اردیبلی تشکر می‌کنم؛ از سید محمد خاتمی تشکر می‌کنم.
[شعار حضار: روحانی زنده باد، خاتمی پاینده باد]
همه می‌خواهیم با صدای بلند بگوییم سلام بر آزادی، سلام بر امید، سلام بر اصلاحات، سلام بر اعتدال، سلام بر اصول گرایی معتدل، سلام بر پیشرفت ایران، سلام بر آذربایجان، سلام بر اردبیل، سلام بر سبلان، سلام بر زنان، سلام بر مردان، سلام بر روستاییان، سلام بر صداقت، سلام بر ایستادگی، سلام بر امانت، سلام بر حق الناس، سلام بر 29 اردیبهشت امسال.
دوباره ایران، دوباره اسلام، دوباره امید.
شاد و موفق و سربلند باشید.

112895
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.