وزارت بهداشت و مددکاری اجتماعی انگلستان منتشر کرد:

کروناویروس: برنامه اقدام

در این نوشتار، دستورالعمل انگلستان برای مقابله با کروناویروس با عنوان «کروناویروس: برنامه اقدام» معرفی و منتشر می‌شود.
تصویر کروناویروس: برنامه اقدام

در مقدمه این مقاله آمده است:

1- شیوع فعلی کروناویروس جدید (کووید-19) که از دسامبر 2019 آغاز شد، چالش‌هایی را برای کل جهان به همراه دارد. دولت انگلستان و نهادهای تفویضی، از جمله نظام‌های سلامت و مددکاری اجتماعی، سال‌ها برای چنین رویدادی برنامه‌ریزی کرده‌اند، و لذا انگلستان آمادگی کامل برای واکنش به چنین مواردی را با بالاترین سطح حمایت از مردم دارد.

2- البته این یک ویروس جدید است و فناوری‌های نوین و پیوستگیِ روزافزون جهان ما مستلزم آن است که این برنامه‌ها به روز نگه داشته شوند تا بتوانند در برابر این بیماری‌ها -و اخبار و اطلاعات در مورد آن‌ها- که امروزه سریع‌تر از هر زمانی در سال‌های پیشین گسترش می‌یابند، واکنش نشان دهند.

3- این رساله با اذعان به وظایف و مسئولیت‌های مربوط به دولت انگلستان و نهادهای تفویضی، آنچه را که انگلستان من‌حیث‌المجموع، بر مبنای تجربه مواجهه با سایر بیماری‌های واگیر و آمادگی همه‌گیری آنفلوآنزا برای مقابله با شیوع کروناویروس فعلی انجام داده و برنامه انجام آن در آینده را دارد، ترسیم می‌کند. واکنش درست به کووید-19، با افزایش شناخت ما از این ویروس، با ماهیت، مقیاس و موقعیت تهدید در انگلستان متناسب‌سازی خواهد شد.

4- رساله حاضر، این موارد را طرح می‌کند:

- دانش فعلی ما در مورد این ویروس و بیماری ناشی از آن.

- چگونگی برنامه‌ریزی ما برای شیوع بیماری واگیر، همچون شیوع کروناویروس جدید.

- اقدامات انجام شده تاکنون برای واکنش به شیوع کروناویروس جدید.

- برنامه‌ریزی‌های ما برای اقدام در آینده، بسته به پیشرفت شیوع کروناویروس جدید.

- نقش مردم در پشتیبانی از این واکنش در زمان حال و آینده.

برای مطالعه و دریافت متن کامل این مقاله، روی لینک زیر کلیک کنید.

115103
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.

نظرات شما ( 1 نظر )

ناشناس
پنج شنبه 14 فروردین 139912:22
وقتی گفته میشد که حسن روحانی در‌مدیریت کرونا چشمش به اقدامات انگلستان هست و حتی طرح فاصله گذاری اجتماعی رو تایید نکرد تا زمانی که لندن هم چنین تصمیمی بگیره، به نظرم مقایسه ی عجیبی بود اما گویا این حقیقت تلخ واقعی است ؛ مرکز مطالعات استراتژیک ریاست جمهوری به ریاست حسام الدین آشنا، به جای بررسی عملکرد کشور های موفق در‌ مبارزه با کرونا مثل کره جنوبی و چین، دستور العمل وزارت بهداشت انگلیس رو ترجمه و منتشر کرده گویا روحانی و تیمش فقط مدیریت انگلیسی رو قبول‌دارن!
( 0 ) ( 0 )