دیدار و رایزنی سفرای جمهوری آذربایجان و ارمنستان با رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری

دکتر حسام‌الدین آشنا مشاور رییس‌جمهور و رییس مرکزبررسی‌های استراتژیک در نشست‌های جداگانه‌ای میزبان «بنیاد حسین‌اف» سفیر جمهوری آذربایجان و «آرتاشس تومانیان» سفیر ارمنستان بود.
تصویر دیدار و رایزنی سفرای جمهوری آذربایجان و ارمنستان با رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری

همزمان با اجرای توافق آتش بس میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان، «بنیاد حسین‌اف» و «آرتاشس تومانیان»، به ترتیب سفرای جمهوری آذربایجان و ارمنستان با حضور در مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری در نشست‌های جداگانه‌ای با دکتر حسام الدین آشنا و جمعی از کارشناسان حوزه قفقاز این مرکز دیدار و پیرامون چشم انداز صلح و تقویت همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ای گفتگو کردند.

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک و مشاور رئیس جمهور در این دیدارها با تاکید بر مواضع اصولی ایران در حفظ «بی‌طرفی» و ضرورت «عدم مداخله قدرت‌های فرامنطقه‌ای» در حل و فصل بحران قره‌باغ، خواستار احترام به قوانین بین‌المللی و پایبندی طرف‌های ارمنی و آذری بر آتش بس و تلاش برای جستجوی راه حلی دائمی در پایان دادن به این مناقشه شد.

حسام‌الدین آشنا با اشاره به ضرورت پایداری آتش‌بس و جبران خرابی‌های جنگ اخیر، اظهار امیدواری کرد جمهوری اسلامی ایران بتواند به تقویت صلح و تعمیق همکاری‌های دوجانبه در راستای منافع متقابل با این دو کشور کمک کند.

همچنین سفرای دو کشور با تاکید بر اهمیت پیوندهای تاریخی و فرهنگی کشورهای متبوع خود با ایران، علاقه مندی خود را به توسعه همه جانبه روابط ابراز کردند.

125527
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.

نظرات شما ( 2 نظر )

امیرحسین محرابی
چهارشنبه 28 آبان 139912:08
بسیار عالی و خدا قوت‌... جسارتا،فقط من متوجه نشدم که چرا ارتش ایران در کنار نیروی روس ها و ترک ها-که وظیفه‌ی حفاظت از صلح و آتش بس را در خطوط تعریف شده به عهده دارند-شرکت ندارد؟! آیا چنین خلئ و ضرورتی یک انتخاب فکر شده از سوی ایران بوده است و یا...... با سپاس/ارادت
( 0 ) ( 0 )
ابی
یکشنبه 30 آذر 139901:12
نوشته رایزنی ولی ما اینجا سخنرانی جناب آشنا برای آنها را خواندیم که کاملا معمولی و بیخاصیت بود. طبیعتا هیچ تاثیری هم نخواهد داشت.
( 0 ) ( 0 )