موسسه پژوهش تامین اجتماعی منتشر کرد:

«پیامدها و ابعاد بازنشستگی پیش‌ازموعد بر اقتصاد و صندوق‌های بازنشستگی»

طرح «بازنشستگی پیش‌ازموعد»، در ۲۷ آبان ماه 1399 در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد. دلایل توجیهی برای ارائه این طرح کمک به بازار کار و اشتغال جوانان و کاهش هزینه‌های جاری دستگاه‌ها عنوان شده بود.
بر اساس طرح جدید، برای ایجاد زمینه بازنشستگی پیش‌ازموعد کارکنان دولتی، آقایان با ۲۵ سال و بانوان با ۲۰ سال سابقه کار می‌توانستند بازنشسته شوند. البته، اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس با کلیات این طرح مخالفت کردند، اما نظر به اینکه ارائه چنین طرح‌ها و قوانینی در طول حیات صندوق‌های بازنشستگی کشور سابقه‌ای طولانی دارد، موسسه پژوهش تامین اجتماعی اقدام به تهیه گزارش پیش‌رو تحت عنوان «پیامدها و ابعاد بازنشستگی پیش‌ازموعد بر اقتصاد و صندوق‌های بازنشستگی» کرد تا ابعاد مختلف این طرح سنجیده شود.
تصویر «پیامدها و ابعاد بازنشستگی پیش‌ازموعد بر اقتصاد و صندوق‌های بازنشستگی»

«بازنشستگی پیش‌ازموعد» به معنای توقف فعالیت و اشتغال قبل از رسیدن به بازنشستگی است که علاوه‌بر اثراتی که از طریق خروج زودهنگام نیروی کار از بازار کار بر اقتصاد دارد، اثراتی نامطلوب بر پایداری صندوق‌های بازنشستگی به همراه دارد.

در وضعیتی که صندوق‌های بازنشستگی کشور به دلایل مختلف با چالش‌های پایداری مالی مواجه هستند، تحمیل قوانین دارای بار مالی بر صندوق‌های بازنشستگی، بدون رعایت اصول و الزامات بیمه‌ای، مزید بر علت بوده است. قوانین بازنشستگی پیش‌ازموعد ازجملۀ این قوانین هستند که ازطریق اثرگذاری همزمان بر سمت منابع و مخارج صندوق‌ها، بر مشکلات ناپایداری آن‌ها می‌افزایند.

این گزارش به‌منظور ارائۀ توضیحات جامع در این خصوص و بررسی سایر ابعاد اقتصادی و اجتماعی بازنشستگی پیش‌ازموعد تهیه و تدوین شده است.

  1. ضرورت اصلاحات سن بازنشستگی متناسب با افزایش امید زندگی
  2. اصلاحات سن بازنشستگی در کشورهای منتخب
  3. اصلاحات سن بازنشستگی در سازمان تأمین اجتماعی
  4. اثرات بازنشستگی پیش‌ازموعد بر بازار کار
  5. اثرات بازنشستگی پیش‌ازموعد بر اقتصاد
  6. اثرات بازنشستگی پیش‌ازموعد بر پایداری صندوق‌های بازنشستگی
  7. بار مالی طرح «بازنشستگی پیش‌ازموعد» (مطرح‌شده در آبان‌ماه 1399) بر سازمان تأمین اجتماعی
  8. سایر ابعاد بازنشستگی پیش از موعد

برای مطالعه و دریافت متن کامل این گزارش، روی لینک زیر کلیک کنید.

125778
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.

نظرات شما ( 1 نظر )

محمدحسن غلامپور
پنج شنبه 9 اردیبهشت 140002:25
سلام بنظرمن این طرح برای خانمهایی که بیماری خاص دارند مفید میباشد چون خانمها بعداز خروج ازکار شغل دیگری را بعد از ۲۰ الی ۲۵ سال کار اشغال نمی کنند بعلاوه خانمها به علت چندکاره بودن (کارمنزل وبچه داری وشغل بیرون و...) اگرمریضی حادی هم داشته باشند درمحیط کار چندان کارآیی ندارند بهتراست زودتر حال درچه بازه زمانی شغلی بازنشسته شوند واگربه ازای کم بودسالهای خدمت تا سی سال مبلغ بازنشستگی را به صندوقها پرداخت کنند وحقوق سی ماه دریافت نمایند بنظر میرسد که سیستم نیز ازاین بابت ضرر نمی کند
( 0 ) ( 0 )