دکتر زریباف خبر داد:

آمادگی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری برای برگزاری نشست‌های تخصصی و حمایت از نگاشت‌های سیاستی اقتصاد اسلامی

سرپرست معاونت اقتصادی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری از آمادگی این مرکز برای برگزاری نشست‌های تخصصی و حمایت از نگاشت‌های سیاستی اقتصاد اسلامی خبر داد.
تصویر آمادگی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری برای برگزاری نشست‌های تخصصی و حمایت از نگاشت‌های سیاستی اقتصاد اسلامی

به گزارش روابط عمومی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، سرپرست معاونت اقتصادی مرکز بررسی‌های استراتژیک روز پنجشنبه ۹ تیر ماه در سفر به قم، با اساتید برجسته اقتصاد اسلامی دیدار کرد.

این دیدار پیرو دستور رئیس جمهوری در جلسه با اقتصاددانان اسلامی مبنی‌ بر بهره‌گیری از ظرفیت ایشان در حل مشکلات و چالش‌های اقتصادی نظام و نیز به‌منظور آشنایی با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های اقتصاد اسلامی در قم صورت گرفت.

در این دیدار دکتر سیدمهدی زریباف، سرپرست معاونت اقتصادی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری به اهتمام معاونت اقتصادی این مرکز در بهره‌گیری از پژوهش‌های کاربردی و سیاستی اقتصاددانان اسلامی تأکید کرد و با اشاره به دستور رئیس جمهوری، آمادگی مرکز بررسی‌های استراتژیک را برای برگزاری نشست‌های تخصصی و حمایت از نگاشت‌های سیاستی اقتصاد اسلامی اعلام کرد.

در این جلسه همچنین حجت‌الاسلام دکتر میرمعزی، معاون پژوهشی حوزه علمیه قم به تفاهم‌نامه‌های همکاری میان حوزه علمیه و دستگاه‌های اجرایی اشاره و بر لزوم فعالسازی این تفاهم‌نامه در قالب ایجاد ستادهای همکاری حوزه و دولت تأکید کرد.

حجت‌الاسلام دکتر فراهانی‌فرد، مشاور اقتصاد اسلامی وزارت اقتصاد نیز در این جلسه با اشاره به مسائل جاری این وزارتخانه، گزارشی از کارگروه‌های سیاستگذاری اقتصادی اسلامی و موضوعات در دست بررسی ارائه کرد.

در ادامه حجت‌الاسلام دکتر یوسفی، رئیس مرکز راهبری اقتصاد مقاومتی حوزه علمیه نیز با اشاره به تشکیل کارگروه‌های موضوعی اقتصاد ایران در مرکز تحت مدیریت خود، از فعالیت‌های این مرکز در تدوین بسته‌های سیاستی برای حل مشکلات اقتصادی کشور گزارشی ارائه داد.

همچنین در این جلسه حجت‌الاسلام دکتر رجایی عضو هیات علمی موسسه امام خمینی(ره)، حجت‌الاسلام دکتر حبیبیان عضو هیات علمی گروه اقتصاد اسلامی دانشگاه علامه، دکتر محمدجواد توکلی رئیس پژوهشکده امور اقتصادی وزارت اقتصاد، دکتر حمیدرضا مقصودی عضو هیات علمی دانشگاه قم، حجت‌الاسلام دکتر عبادی مدیر موسسه آموزش و تحقیقات کاربردی فقه اقتصادی و تنی چند از صاحبنظران اقتصاد اسلامی به بیان دیدگاه‌های خود و ظرفیت‌های همکاری با مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری پرداختند.

136238
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.