در محل مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری؛

نشست بررسی وضعیت همکاری‌های علمی‌ و بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد

نشست بررسی و آسیب‌شناسی وضعیت همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی صبح امروز چهارشنبه 30 شهریور ماه جاری با حضور مدیرکل سیاسی و امور بین‌الملل مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و جمعی از مدیران ارشد این دانشگاه برگزار شد.
تصویر نشست بررسی وضعیت همکاری‌های علمی‌ و بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی‌ مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، در این جلسه دکتر علیرضا کوهکن، مدیرکل سیاسی و امور بین‌الملل مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری هدف از برگزاری این نشست را بررسی فرصت‌ها، چالش‌ها و راهکارهای بهره‌گیری از همکاری‌های بین‌المللی این دانشگاه در قالب «دیپلماسی علمی» در راستای تامین اهداف و منافع ملی عنوان کرد.
در این نشست، مدیران و کارشناسان دانشگاه شهید بهشتی نیز ضمن ارایه گزارشی از فعالیت‌های بین‌المللی این دانشگاه، به فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی در این حوزه و نیز ظرفیت فعلی پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه بهشتی اشاره کردند و لزوم نظام‌مندی دیپلماسی علمی ‌برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی آن در تقابل با «دیپلماسی سیاسی» را مورد تاکید قرار دادند.
در این جلسه همچنین مسائلی نظیر سیاست‌های ملی و بین‌المللی، مقوله تحریم و آثار آن بر فعالیت‌های آموزشی بین‌المللی دانشگاه‌ها و نیز تلاش رقبای خارجی برای جذب دانشجویان بین‌المللی از موضوعات دیگری بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
گفتنی است دانشگاه شهید بهشتی با دارا بودن 1300 عضو هیئت علمی‌، جذب 13 هزار دانشجو، حضور 600 دانشجوی خارجی و پوشش 30 بیمارستان و مرکز درمانی، قطب دوم پزشکی کشور بشمار می‌رود که موضوع بین‌المللی‌سازی را به عنوان یک راهبرد در برنامه تحول پنج ساله خود قرار داده است.

136364
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.