در محل مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری؛

نشست بررسی برنامه‌های اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد

با هدف تقویت و هماهنگی‌های بین دستگاهی، نشست بررسی برنامه‌های اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال این وزارتخانه در محل مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد.
تصویر نشست بررسی برنامه‌های اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، پس از برگزاری چند جلسه در خصوص بررسی وضعیت اشتغال از منظر علمی و اجرایی، ظهر چهارشنبه دوم آذر ماه جاری، نشستی با موضوع بررسی برنامه‌های اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ریاست دکتر مهدی زریباف، معاون اقتصادی مرکز بررسی‌های استراتژیک در محل این مرکز برگزار شد.

در این نشست دکتر محمود کریمی بیرانوند، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن ارائه برنامه‌های این وزارتخانه برای یافتن راهکارهای علمی و عملی مسئله اشتغال، حضور خود در مرکز بررسی‌های استراتژیک را با هدف بررسی زمینه‌های علمی مسئله اشتغال عنوان کرد و گفت: اشتغال مسئله‌ای است که باید به شکل مداوم در خصوص آن به بحث و بررسی پرداخت که این امر نیز با همفکری و تعامل با مراکز علمی نظیر مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری قابل تحقق است.

وی در ادامه ضمن اشاره به تصویب برنامه زیست‌بوم اشتغال کشور در جلسه 81 شورای عالی اشتغال و متعاقب آن ابلاغ این برنامه به دستگاه‌های اجرایی، به تشریح آن پرداخت و گفت: موضوع بیکاری و اشتغال از جمله متغیرهای اصلی اقتصاد کلان کشور است که همواره مورد بحث و بررسی قرار گرفته است، اما اتفاقی که تاکنون در کشور رخ داده این است که به این موضوع صرفاً از منظر اقتصاد خرد پرداخته شده است، در صورتی که باید از دریچه اقتصاد کلان به آن نگریست و به دنبال راهکار بود. از این‌رو معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی چاره را در طراحی و تصویب برنامه زیست‌بوم اشتغال کشور دید.

کریمی بیرانوند با اشاره به اینکه یکی از حلقه‌های مفقوده در مسئله اشتغال کشور، عدم فعالیت متمرکز و هماهنگ دستگاه‌های ذی‌ربط است، گفت: فقدان استراتژی کلان برای حل مسئله اشتغال و نداشتن اتاق فرماندهی متمرکز برای حل این مسئله از جمله چالش‌هایی است که کشور در این زمینه با آن مواجه است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان، طراحی برنامه زیست‌بوم اشتغال کشور و راه‌اندازی سامانه جامع بازار کار را از جمله راهکارهایی دانست که می‌تواند به دولت در خصوص یافتن راهکار حل مسئله اشتغال کمک کند.

136432
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.