سخنرانی در مراسم افتتاح طرح‌های بهداشتی و درمانی، اقتصادی، ورزشی و زیربنایی استان خراسان رضوی

افتتاح ده بیمارستان در 20 روز اخیر/ تلاش برای درمان مردم با بهترین کیفیت و کمترین هزینه/ تجهیزات کامل بیمارستان افتتاح شده/ فعال شدن بنگاه‌های اقتصادی با استفاده از تسهیلات/ افتتاح طرح‌ها در حوزه ورزش/ افتتاح طرح‌ها در حوزه نیرو/ حل مشکلات برق اهواز در سریع ترین زمان/ طرح‌های علمی و آموزشی/ طرح‌های آبرسانی

بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطیبین الطاهرین و صحبه المنتجبین

آقای دکتر هاشمی بسیار متشکرم از زحمات و مسئولینی که در این دولت شما برای سلامت مردم عزیز و بزرگوار ایران بر دوش گرفتید و انجام دادید. البته مردم ما مردم قدرشناسی هستند و قدردان زحمات و تلاش‌های همة دست اندرکاران، چه بخش دولتی و چه بخش خصوصی و خیرین هستند.
موضوع سلامت موضوع بسیار مهمی است و اینکه شما اعلام می‌کنید ظرف همین ده بیست روز اخیر ده بیمارستان افتتاح شده و شروع به کار کرده موجب خرسندی و خوشحالی همة ماست.
ان شاء الله که کسی مریض نشود ولی به هر حال بیماری هست و به طور طبیعی مشکلاتی برای سلامت مردم پیش می‌آید. ما باید کاری کنیم که مردم در کمترین زمان و با بهترین کیفیت، خدمات درمانی و سلامت را در کنار خود داشته باشند و اجر این کار هم با سایر کارها متفاوت است؛ اجر مضاعفی است. خداوند ان شاء الله به همة پزشکان، همة پرستاران و همة آنهایی که برای درمان بیماران تلاش می‌کنند، اجر و مزد مضاعف عنایت کند.
این بیمارستان، آن مقداری که توانستیم از‌ای سی یو، اتاق عمل و بقیه بخش‌ها بازدید کنیم، بیمارستان بسیار خوب و مجهزی است؛ من کمتر دیده ام که یک بیمارستان دولتی با این زیبایی و تجهیزات تکمیل شده باشد. موجب افتخار همة ماست. ان شاء الله این مرکز که به نام مولای ما علی بن موسی الرضا (ع) است، مرکز شفا برای همة بیمارانی باشد که نیازمند به درمان هستند.
با عنایت خداوند متعال و با توجهات مولای ما حضرت علی بن موسی الرضا (ص) فعالیت این بیمارستان بسیار خوب، 610 تخت خوابی را آغاز بفرمایید، علی برکت الله.
همچنین از جناب آقای مهندس نعمت زاده و همة مسئولین محترم وزارتخانة صنعت و همة شرکت‌ها و عزیزانی که برای سرمایه گذاری و رونق اقتصادی در کشور تلاش می‌کنند، تشکر می‌کنم.
آمار کلی شما هم که 23 هزار و پانصد واحد تا کنون برای فعال شدن از تسهیلات استفاده کرده‌اند آمار دل گرم کننده‌ای است. از اول سال
برنامه‌ریزی ما برای هفت هزار و پانصد واحد کوچک و متوسط بود که الحمدلله تاکنون به 23 هزار و پانصد واحد رسیده که جای شکر گزاری به درگاه خداوند دارد.
همچنین می‌خواهم سلام عرض کنم به خدمت مردم بسیار خوب و فرهنگی شهر سبزوار با سابقة تاریخی و افتخاراتی که در تاریخ داشتند. من بسیار مایل بودم که از نزدیک خدمت مردم شریف این شهرستان برسم، حالا از اینجا خدمتشان سلام و عرض ادب و احترام می‌کنم. و برای آنها و همچنین برای نمایندة شریف مردم آرزوی موفقیت می‌کنم.
بسم الله الرحمن الرحیم. به حول و قوة الهی و با توسل به روح مطهر امام هشتم حضرت مولا علی بن موسی الرضا صلوات الله علیه داروسازی طه را آغاز بفرمایید، علی برکت الله.
آقای دکتر سلطانی‌فر خیلی متشکرم به خاطر تلاش‌هایی که وزارتخانة شما در زمینة ورزش و همچنین در بخش جوانان در سراسر کشور انجام می‌دهد. شما به پروژه‌های مختلف اشاره کردید.
من در اینجا فرصت را مغتنم می‌شمارم به مردم عزیز شهرستان قوچان عرض سلام دارم و برای آنها آرزوی توفیق بیشتر و سربلندی می‌کنم.‌‌ای کاش ما هم در آنجا و در کنار شما بودیم و از آن هوای خوبی که شما استفاده می‌کنید استفاده می‌کردیم؛ البته هوای مشهد هوایی بسیار عالی است. ان شاء الله خداند به همة ما توفیق بدهد بتوانیم خادمان خوبی برای مردم باشیم.
بسم الله الرحمن الرحیم. با عنایت خداوند متعال و توجهات حضرت ولی عصر ارواحنا الفدا استادیوم ورزشی 5 هزار نفری قوچان را آغاز بفرمایید، علی برکت الله.
از آقای مهندس چیت چیان و همچنین آقای فلاحتیان خیلی متشکرم. بسیار خبر خوشی بود برای همة ملت ایران که امسال 15 سد به بهره برداری رسیده، تکمیل شده، آب گیری شده و نزدیک به سه میلیارد متر مکعب آب در این سدها جمع می‌شود که بسیار مهم است. 7/2 میلیارد مکعب آب در این شرایطی که در کشور داریم، بسیار کار ارزشمند و مهمی است که انجام گرفته. در زمینة زه کشی و کانال کشی هم کار بسیار بزرگی در کشور انجام شده، همچنین در زمینة برق. به هر حال امسال بیش از 2 هزار مگابایت به برق کشور اضافه شده و آن طور که برنامه‌ریزی شده سال آینده ان شاء الله سه هزار و پانصد مگابایت به برق کشور اضافه می‌شود که برای توسعة کشور و همچنین رفاه مردم بسیار اهمیت دارد.
همین جا هم می‌خواهم از آقای مهندس چیت چیان و آقای فلاحتیان تشکر کنم به خاطر کار فوق العاده‌ای که در استان خوزستان به ویژه شهر اهواز انجام دادند. مشکلات برقی را که پیش آمده بود در کوتاه‌ترین زمان ممکن، با بسیج عمومی رفع کردند که بسیار مهم بود؛ از این به بعد که گرما در خوزستان شروع می‌شود الحمدلله خیال مردم برای تأمین برق راحت باشد.
بسم الله الرحمن الرحیم. با عنایت خداوند بزرگ و با توسل به روح مطهر امام هشتم حضرت مولا علی بن موسی الرضا (ع) بهره برداری از سد چهچهه و همچنین پست 132 کیلوولتی شهید رجایی را آغاز بفرمایید، علی برکت الله.
آقای دکتر فرهادی خیلی متشکر از زحماتی که برای توسعة علم و دانش و فضاهای آموزشی و تحقیقاتی در سراسر کشور انجام شده و در حال انجام است و همچنین از خبر بسیار خوبی که جمهوری اسلامی ایران در رشد علمی و شتاب در رتبة اول در جهان قرار گرفته؛ این موجب مباهات و افتخار برای همة ملت ایران است.
ملت ایران همواره علم دوست و فرهنگ دوست بوده، ان شاء الله این مسیر و این راه را باید با حرکت سریع‌تر ادامه بدهیم تا به همة قله‌های علم و دانش دست پیدا کنیم. همچنین طرح یادمان هنری که برای شهدای گمنام توصیف کردید، بسیار زیبنده همة شهیدان عزیزی است که استقلال و عزت کشور را از فداکاری آنها به ارمغان داریم.
بسم الله الرحمن الرحیم. با توکل به خداوند متعال و با یاد و نام همة شهیدان عزیز و با توجهات حضرت ولی عصر ارواحنا له الفدا، بهره‌برداری از دانشکدة علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد، و همچنین طرح یادمان هنری شهیدان گمنام را رونمایی بفرمایید علی برکت الله.
جناب آقای طهماسبی خیلی متشکرم، از زحمات جناب عالی، وزارت جهاد کشاورزی و حرکتی که این وزارتخانه در کنار کشاورزان عزیز ما برای خودکفایی آغاز کرده و در سال جاری بحمدالله نسبت به گندم خودکفا شدیم و در بسیاری از محصولات پیشرفت‌های خوبی داشتیم، که موجب سرافرازی ایران و خوشحالی مردم بود و همین راه را باید در کنار کشاورزان عزیز پر تلاش‌مان انجام بدهیم.
نکته‌ای را هم که گفتید برای لوله گذاری شبکه‌های آبیاری 100 میلیارد تومان اعتبار می‌خواهید، من همین جا به آقای استاندار می‌گویم که این اعتبار تأمین بشود و اگر مشکلی هم بود ما کمک می‌کنیم که ان شاء الله آنچه را که مورد نظر کشاورزان بسیار عزیز ماست که برای تأمین امنیت غذایی کشور تلاش می‌کنند به حول و قوة الهی انجام خواهیم داد. کاری که دارد برای مدرن سازی آبیاری انجام می‌گیرد یک ضرورت در شرایط فعلی آبی کشور است برای اینکه بتوانیم کشاورزی‌مان را با بهره وری بیشتر آب ادامه بدهیم.
بسم الله الرحمن الرحیم. با استعانت از خداوند بزرگ و با توسل به روح مطهر فاطمة اطهر (س) شبکة انتقال آبیاری مدرن در اراضی پایاب سد فریمان و همچنین عملیات اجرایی طرح آبیاری تحت فشار و طرح و توسعة داروسازی دام و طیور نصر را آغاز بفرمایید، علی برکت الله.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

92182
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.