در همایش «جریان‌های حلقه‌های میانی؛ پیشران حکمرانی مردمی» که به همت مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد، «نقش حلقه‌های میانی در ارتباط بهتر و موثرتر دولت با مردم» با حضور مسئولان و صاحب‌نظران این حوزه، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
خبر فیلم
از آنجا که چین توانسته است خود را به عنوان رقیب جدی آمریکا در جهان معرفی کند کاخ سفید تمرکز خود را بر مقابله با این کشور قرار داده است. در همین راستا آمریکا که در جنوب شرق آسیا دارای نفوذ سیاسی و امنیتی است اکنون درصدد برآمده تا ضعف خود را در زمینه اقتصادی در برابر چین پوشش دهد. در همین حال، چین که در این منطقه دارای نفوذ اقتصادی است تلاش می‌کند با افزایش نفوذ امنیتی خود، جایگزینی برای حضور آمریکا در منطقه باشد و واشنگتن را از این منطقه دور کند.
خبر خانه

دکتر خیاطیان در همایش «جریان‌های حلقه‌های میانی؛ پیشران حکمرانی مردمی»:

حلقه‌های میانی جلوه‌ نوینی از حکمرانی مردمی در گام دوم انقلاب اسلامی است

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، حلقه‌های میانی را جلوه‌ نوینی از حکمرانی مردمی در گام دوم انقلاب اسلامی دانست و ابراز امیدواری کرد که با توسعه مبانی نظری و اندیشه‌ای جریان‌های میانی، زمینه‌سازی هرچه بیشتر برای استفاده از ظرفیت عظیم مردمی در کشور فراهم شود.
خبر خانه
انتخابات پارلمانی لبنان که در هفته گذشته در این کشور برگزار شد از این جهت حائز اهمیت است که در پی دو سال بحران‌سازی بین‌المللی بر ضد محور مقاومت و مردم لبنان روی داد و طی آن کشور شاهد رویدادهای ویرانگری همچون انفجار بندر بیروت، بحران سوخت، بحران اقتصادی و ورشکستگی مالی، بحران های سیاسی پی در پی و همچنین جنگ رسانه‌ای و امنیتی پیچیده ای بود و از این رو نیروهای حامی‌محور ارتجاع عربی به این انتخابات به عنوان فرصتی برای تسویه حساب با مقاومت و تضعیف جایگاه آن نگاه می کردند. از جانب دیگر محور مقاومت نیز این انتخابات را آوردگاهی برای حفاظت از عقبه سیاسی خود در برابر هجمه ها و محافظت از دستاوردهای خود می‌دید و تلاش نمود از تمامی ‌ظرفیت های خود برای پیروزی در انتخابات بهره ببرد. از این جهت بررسی این انتخابات و تأثیرات سیاسی و اجتماعی این انتخابات بر آینده سیاسی این کشور از اهمیت خاصی برخوردار است.
خبر شمس
کشورهای غربی به ویژه آمریکا از چندین دهه قبل برای مجازات کشورهای غیرهمسو از ابزار تحریم و فشار اقتصادی استفاده می‌کنند. هرچند این فشارها بر اقتصاد کشورهای تحت تحریم تاثیرگذار بوده اما در بیشتر موارد، تحریم‌ها نه تنها باعث تغییر دیدگاه، رویکرد و سیاست این کشورها نشده بلکه آنها را در ادامه مسیر مصمم تر کرده است.
خبر اندیشکده‌های جهان
با آغاز جنگ در اوکراین، کشورهای غربی تحریم‌های همه جانبه‌ای را علیه روسیه اعمال کردند. این اقدام بر اقتصاد، تجارت و نظام مالی جهانی تأثیر گذاشت و سبب بروز نگرانی‌هایی در غرب در ارتباط با تعدیل نظام مالی جهانی شد. یکی از موضوعاتی که در این باره مورد بحث قرار گرفته است، وضعیت دلار آمریکا است.
خبر اندیشکده‌های جهان

دکتر خیاطیان در جمع دانشگاهیان شیراز:

دولت سیزدهم در حفظ نخبگان مصمم است

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم در حفظ نخبگان مصمم است، گفت: اساتید دانشگاه‌ها با تشکیل کارگروهی در زمینه نخبگان، همه ابعاد آن، از مسئله معیشت گرفته تا کرامت و اثربخشی را مورد بررسی قرار داده و به ما در دستیابی به یک راهبرد مشخص و عملیاتی کمک کنند.
خبر خانه
رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در ادامه سفر یک روزه خود به استان فارس، با آیت‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز دیدار و گفت‌وگو کرد.
خبر خانه

دکتر خیاطیان در نشست حلقه‌های میانی استان فارس:

مرکز بررسی‌ها به دنبال الگوسازی در زمینه حلقه‌های میانی است

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری از اراده دولت برای استفاده از ظرفیت حلقه‌های میانی برای حل مسائل کشور خبر داد و گفت: مرکز بررسی‌های استراتژیک به دنبال الگوسازی در این زمینه است و تلاش داریم این فرایند را زودتر به نتیجه برسانیم.
خبر خانه