مدیرکل سیاسی و امور بین‌الملل مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و کارشناس مسائل سیاسی ضمن تحلیل نتایج انتخابات میاندوره‌ای کنگره آمریکا، به تشریح خطای راهبردی ایالات متحده در قبال ایران پرداخت و سابقه شکست‌های متعدد آمریکا در دخالت‌ در امور داخلی کشورها را مورد اشاره قرار داد.
ویدئو
دکتر محمدصادق خیاطیان، رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری صبح امروز پنجشنبه سوم شهریور ماه جاری، همزمان با هفته دولت با حضور در برنامه "صبح بخیر ایران" شبکه اول سیما به تشریح فعالیت‌ها و ماموریت‌های این مرکز پرداخت.
ویدئو
دکتر محمدصادق خیاطیان، رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در گفتگو با برنامه «سرآغاز» به سوالات مجری این برنامه در حوزه‌های ماموریتی این مرکز، بحث جوانگرایی، اقتصاد دانش بنیان و نیز برخی مسائل روز کشور از جمله حذف ارز ترجیحی و برجام پاسخ داد. آنچه می‌بینید ماحصل این گفتگو است.
ویدئو
در همایش «جریان‌های حلقه‌های میانی؛ پیشران حکمرانی مردمی» که به همت مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد، «نقش حلقه‌های میانی در ارتباط بهتر و موثرتر دولت با مردم» با حضور مسئولان و صاحب‌نظران این حوزه، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
ویدئو فیلم
در ادامه برگزاری نشست‌های تخصصی و نخبگانی درباره «نقش حلقه‌های میانی در ارتباط بهتر و موثرتر دولت با مردم»، صبح یکشنبه همایش «جریان‌های حلقه‌های میانی؛ پیشران حکمرانی مردمی» با هدف تبیین راهکار‌ها و راهبرد‌های اجرایی تحقق نقش حلقه‌های میانی از سوی مرکز بررسی‌های استراتژیک و با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد.
ویدئو فیلم
رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری با حضور در برنامه «تهران 20» شبکه 5 سیما ضمن تشریح جزئیات سامانه بهم‌رسانی نخبگان با دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی که در این مرکز طراحی و فاز اول آن به زودی به بهره‌برداری می‌رسد، درباره موضوعاتی نظیر سهم مرکز بررسی‌ها در حل مسائل اساسی کشور، رویکردهای مرکز در بررسی موضوعات، استفاده از ظرفیت نخبگان برای حل مسائل راهبردی کشور، اقدامات مرکز برای تسهیل ارتباط دولت با نخبگان و صاحب‌نظران، جزئیات همایش علمی «عدالت و جمهوریت» که خرداد ماه سال 1401 به همت این مرکز برگزار می‌شود و نیز آخرین اقدامات مرکز بررسی‌ها در پیگیری دستور رئیس جمهوری برای انجام مطالعات علمی در زمینه احیای زاینده‌رود نیز سخن گفت.
ویدئو فیلم