سازمان بهداشت جهانی(WHO) منتشر کرد:

پروتکل کنترل عفونت کروناویروس جدید(ویرایش چهارم)

سازمان بهداشت جهانی(WHO) در سال 2020، پروتکلی را برای مقابله با بیماری کرونا منتشر کرده است. مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری با هدف انتشار هرگونه اطلاعات در خصوص شناخت و مقابله با این بیماری، اقدام به ترجمه و انتشار این پروتکل‌ها کرده است.
تصویر پروتکل کنترل عفونت کروناویروس جدید(ویرایش چهارم)

این پروتکل که نسخه به روز شده ویرایش سوم «پروتکل پیشگیری و کنترل عفونت ریوی ناشی از کروناویروس جدید» است، بر پایه این سیاست استوار است که: عفونت ریوی ناشی از کروناویروس‌های جدید را در گروه «گروه بی» بیماری‌های عفونی دسته‌بندی می‌کند، اما آن را در چارچوب بیماری عفونی «گروه ای» کنترل می‌کند؛ در نتیجه، و بر اساس وضعیت همه‌گیری کنونی در سراسر چین و آخرین یافته‌ها در مورد همه‌گیرشناسی و تحقیقات بالینی، به منظور پیشگیری و کنترل شیوع کروناویروس جدید، ارتقای سازماندهی و هماهنگی نهادهای متولی پیشگیری و کنترل، بهبود نظارت و گزارش اطلاعات همه‌گیری در راستای دستیابی به هدف «شناسایی زودهنگام، گزارش زودهنگام، تشخیص زودهنگام، جداسازی زودهنگام و درمان زودهنگام»، کاهش میزان مرگ و میر، مراقبت از ایمنی و سلامتی افراد و حفظ ثبات اجتماعی را در دستور کار قرار داده است.

برای مطالعه و دریافت متن این پروتکل‌ به صورت پی‌دی‌اف روی لینک زیر کلیک کنید.

115065
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.