ناآرامی‌های ماه می و ژوئن 2020 و چشم‌انداز انتخابات

روز دوشنبه 25 می 2020 (5 خرداد 1399) یک مأمور پلیس ایالت مینه‌سوتا با قراردادن زانوی خود بر گردن یک مظنون به مدت 8 دقیقه و 46 ثانیه توانست با پیش گرفتن از کرونا به صدر اخبار جهان تبدیل شود. فیلم این صحنه دلخراش جرقه اعتراضات را از همان شب شعله ور کرد. یک روز بعد هر چهار پلیس درگیر در ماجرا اخراج شدند اما از غروب چهارشنبه غارت فروشگاه‌ها و تخریب اموال عمومی شروع شد.
تصویر ناآرامی‌های ماه می و ژوئن 2020 و  چشم‌انداز انتخابات

آنچه مسلم است در 50 سال گذشته دامنه این شورش‌ها در آمریکا کم سابقه است، از کالیفرنیا تا نیویورک تقریباً در 40 ایالت و 140 شهر گسترده شده است. قبلاً پیش‌بینی می‌شد که شرایط یک چنین شورشی در آمریکا فراهم شود منتهی پیش‌بینی‌ها حاکی از این بود که همزمان با انتخابات آمریکا (نوامبر 2020) و در نتیجه پیروزی یا شکست احتمالی سندرز در مقابل ترامپ اتفاق افتد. مهمترین موضوع و مسأله دولت آمریکا (ترامپ) در حال حاضر کنترل اعتراضات و بهره‌برداری انتخاباتی از آن است. علاوه بر این، تأثیر و پیامدهای این اعتراضات و اقدامات دولت ایالات متحده بخش مهمی از تحلیل‌های جهانی را به خود اختصاص داده است که در سومین بخش این گزارش تحلیل شده است.

برای مطالعه و دریافت متن کامل این گزارش، روی لینک زیر کلیک کنید.

125478
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.