نقش کنگره و وزارت خزانه‌داری آمریکا در اعمال تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران و تأثیر آن بر صنعت هواپیمایی

این مقاله تلاش کرده است تا ضمن بیان و بررسی آثار و تبعات تحریم‌ها در صنعت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، بر کنشگران اصلی موجود در ساختار سیاسی و قانونگذاری ایالات‌متحده آمریکا (کنگره، وزارت خزانه‌داری و اداره کنترل سرمایه‌های خارجی آمریکا) توجه کند.
تصویر نقش کنگره و وزارت خزانه‌داری آمریکا در اعمال تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران و تأثیر آن بر صنعت هواپیمایی

در چکیده این مقاله آمده است:

با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و تغییر موضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص چگونگی ارتباطش با نظام بین‌الملل به‌ویژه غرب و همچنین خروج ایران از هم‌پیمانی با غرب موجب برانگیخته شدن خشم ایالات‌متحده آمریکا نسبت به بیرون رفتن ایران از دایره نفوذش شد که به‌تبع آن مجموعه‌ای از فعالیت‌ها را جهت اعمال فشار علیه ایران در دستور کار خود قرار داد.

در این میان موضوع تحریم‌ها در حوزه‌های مختلف یکی از مهم‌ترین ابزارهای آمریکا در برابر ایران است که بخش اعظمی از این تحریم‌ها حوزه صنعت هوایی ایران را در بر می‌گیرد.

در همین راستا این مقاله تلاش کرده است تا ضمن بیان و بررسی آثار و تبعات تحریم‌ها در صنعت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، بر کنشگران اصلی موجود در ساختار سیاسی و قانونگذاری ایالات‌متحده آمریکا یعنی کنگره، وزارت خزانه‌داری و اداره کنترل سرمایه‌های خارجی آمریکا توجه کند.

این مقاله تصویری واقع‌بینانه‌تر از آنچه در خصوص نحوه اخذ تصمیم و اعمال تحریم از سوی دولت آمریکا علیه ایران صورت می‌پذیرد ارائه می‌کند تا آنکه سیاستگذاران نسبت به واقعیت امر و منشاء سیاست‌های تحریمی بخش هوانوردی اشراف دقیق‌تری یافته و علاوه بر توجه بر آثار مخرب تحریمی بهترین دستورالعمل‌های اجرایی را در این خصوص اتخاذ و اعمال کنند.

برای مطالعه و دریافت متن کامل این مقاله، روی لینک زیر کلیک کنید.

125612
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.