گزارش نشست «ارائه مدل سیاستی مپ و نقد و بررسی راهبردی آن»

نشست «ارائه مدل سیاستی مپ و نقد و بررسی راهبردی آن» با حضور دکتر حسام‌الدین آشنا(رئیس مرکز برسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری و مشاور رئیس‌جمهور)، آقای دکتر جمالی‌نژاد (معاون عمرانی وزارت کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها)، آقای دکتر زارع (استاندار گیلان)، آقای حسین‌زادگان (استاندار مازندران)، نمایندگان و کارشناسان سازمان برنامه، مدیران و کارشناسان خدمات شهری و توسعه روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، نماینده سازمان بازرسی کل کشور و مدیران پسماند استان‌های گیلان و مازندران، روز یکشنبه، 26 بهمن‌ماه 1399 در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد.
تصویر گزارش نشست «ارائه مدل سیاستی مپ و نقد و بررسی راهبردی آن»

در ابتدای این نشست، خانم آذری پژوهشگر ارشد مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، گزارشی از نتایج اجرای پروژه مشترک مرکز بررسی‌های استراتژیک و استانداری گیلان برای دستیابی به مدل سیاستی «مپ روستا» ارائه دادند و آقای دکتر آشنا از حاضران در جلسه خواست تا با توجه به تخصص و مسئولیت خود در زمینه اجرای سیاست‌های مدیریت پسماند به ویژه در استان‌های شمالی، تحقق‌پذیری اجرای این طرح و الزامات آن را مد نظر قرار داده و در این‌باره بحث و بررسی تخصصی شود.

مسئولان و کارشناسان حاضر در جلسه با تاکید بر اصولی‌بودن و اجرایی بودن این طرح که نمونه‌ای از آن در استان گیلان به اجرا درآمده و در استان مازندارن نیز نمونه‌هایی از اجرای آن در سطح دهیاری‌ها وجود دارد، ضرورت ابلاغ این طرح از سوی وزارت کشور برای اجرای اثربخش آن در ماه‌های باقی‌مانده از دولت دوازدهم و ریل‌گذاری و امکان ادامه آن در آینده را یادآور شدند.

این نشست با جمع‌بندی آقای دکتر جمالی‌نژاد و آقای دکتر آشنا پایان یافت و مقرر شد تا این طرح برای تدقیق کارشناسی و اجرایی در سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌های کشور مطرح و بررسی شود، سپس در سطح سیاستگذاری و اجراء، توسط سازمان و با حمایت این مرکز راهبری شود تا استانداران محترم، با حمایت و پیگیری وزارت کشور نسبت به اجرای آن اقدام کنند.

در این جلسه از زحمات خانم آذری از مرکز بررسی‌های استراتژیک و خانم دکتر صلاحکار از استانداری گیلان در راستای طراحی و تهیه مدل مپ روستا، قدردانی شد.

لازم به ذکر است مشروح گزارش این نشست با موضوع «شیوه طراحی و اجرای مدل سیاستی مپ روستا در استان گیلان» به زودی منتشر و در اختیار صاحبنظران قرار خواهد گرفت.

گزارش تصویری این نشست (اینجا)

125650
ارسال نظر

  1. مخاطبان و فرهیختگان گرامی؛ نظرات حاوی مطالب توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.

نظرات شما ( 1 نظر )

قباد
دوشنبه 4 اسفند 139916:47
ممنون. اگر گزارش رو منتشر کنید عالی میشه
( 1 ) ( 0 )